30.09.2013 19:51


Znojmo se coby nováček v první lize trápí

Autor: Marek Ustohal | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

V červnu ve Znojmě panovala hotová euforie. Město se obléklo do fotbalového, klub se totiž poprvé v historii probojoval do nejvyšší soutěže. Čtvrt roku poté už však takové nadšení nepanuje. Bez vlastního stadionu se 1. SC trápí a po třetině soutěže přesvědčivě „vládne“ první lize z jejího dna.

Znojmo - Po devíti kolech byl jihomoravský nováček tuplem na ručník. Předváděné výkony znojemských neměly ligové parametry a svěřenci Leoše Kalvody tak zaslouženě okupovali poslední příčku. Na kontě jim po třech remízách přistál stejný počet bodů, což klubu přineslo dokonce i zápis do historických tabulek. V této fázi soutěže na tom v posledních deseti letech byl hůře jen Baník Ostrava v sezóně 2011/12 (2 body).

Pro mnohé je hlavní příčinou neúspěchů absence domácího prostředí. Znojemský stadion nesplňoval regule nejvyšší soutěže a musí se zrekonstruovat. Proto jsou minimálně do zimy Jihomoravané odkázání na azyl v Brně, kde hrají své „domácí“ zápasy. Až do soboty tam přitom dokázali uhrát jeden jediný bod. „Každý klub potřebuje své vlastní zázemí, a hlavně podporu fanoušků. U nováčka to platí obzvlášť,“ vyjádřil se k situaci Jiří Zifčák, hráč třetiligové Třebíče, kde ze Znojma hostuje.

„V týmu je něco špatně, přijde mi, že hráčům chybí zodpovědnost. Především starší hráči do hry nedávají všechno,“ dodal nejlepší třebíčský střelec Zifčák. Že na jeho slovech bylo něco pravdy, se potvrdilo minulý týden. Na jeho začátku opustil kádr velezkušený Marek Heinz, který přesně zapadal do škatulky hráčů, jež Zifčák zmiňoval. Ze sestavy vypadl také kapitán Jonov, další z party „mazáků“.

Už ve středu se pak Znojmu podařilo postoupit do osmifinále českého poháru, třetiligový Převýšov to odnesl čtyřmi góly. Ještě větší sousto si znojemští schovali na víkend, kdy v Brně hostili ambiciózní Mladou Boleslav. První ligové vítězství sice nedostalo nováčka ze dna tabulky, mohlo by jej však navést na správnou cestu a předznamenat blýskání se na lepší časy.

Rozhovor s Jiřím Zifčákem nalezente zde

Klíčová slova: fotbal, domácí hřiště, znojemský stadion, zázemí

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.