02.03.2013 14:47


Známe držitele cen DIVA za rok 2012

Autor: Tomáš Kára | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Nejlepší umělci Národního divadla Brno (NDB) si včera převzali ocenění DIVA 2012 na galavečeru v Mahenově divadle.

Autor: Tomáš Kára

Brno - Už potřetí rozhodli návštěvníci NDB o tom, kteří herci, zpěváci, tanečníci a inscenace budou oceněni titulem DIVA 2012. Hlasování probíhalo pomocí internetu nebo přímo ve vestibulech divadel od 1. ledna do 18. února. Na výsledky se diváci přišli podívat včera do Mahenova divadla. Galavečerem provázela moderátorka Marcela Vandrová, která slavnostně vyhlásila výherce jednotlivých kategorií.

Většina umělců si ceny převzala osobně a poděkovala za projevenou přízeň. Baletní sólistka Andrea Smejkalová na jeviště přišla dokonce dvakrát, jelikož uspěla nejen v kategorii nejlepší tanečnice, ale také se stala absolutní vítězkou divácké ankety. Tato situace pro ni ostatně nebyla neznámou, takový úspěch zaznamenala i v minulém roce. Mezi dalšími oceněnými byli Eva Novotná a Petr Bláha za herecké výkony, Pavla Vykopalová a Ladislav Mlejnek za operní zpěv a baletní tanečník Jan Fousek. Diváci zvolili i nejlepší inscenace, mezi kterými uspěla například činohra Romeo a Julie režírovaná Zdeňkem Černínem.

Večer zpestřily ukázky z inscenací a také módní přehlídka, jejímž sledováním si mohli diváci zpříjemnit přestávku. Tradičně také bylo do Síně slávy uvedeno několik významných osobností jako operní pěvec Richard Novák nebo baletka Olga Skácelová. Na jeviště zavítali i známí herci Martin Stropnický, Radim Fiala nebo Ladislav Frej, aby předali ceny svým kolegům. V závěru večera byl vyhlášen také držitel nejstarší abonentky z roku 1958, který měl tu čest pokřtít nový katalog na sezónu 2013/2014.

V průběhu večera se i vzpomínalo na historii Mahenova divadla, které nedávno oslavilo 130 let od prvního rozevření opony. V té době bylo prvním elektrifikovaným divadlem v Evropě.

Klíčová slova: DIVA 2012, Mahenovo divadlo, ceny, galavečer

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Šárka Šindelářová | 04. 03. 2013, 15:36
Škoda, že většina fotek je rozmazaná. Každopádně, bohužel nevím jméno a ani sponzorskou společnost, jejíž "reprezentant" na podiu tak zoufale žvýkal, tak pokud někdo ví, tak ho pro příště vyměňte, stejně jako jeho dvorního kadeřníka.