05.03.2018 22:44


Žluté autobusy mají nové jízdní řády. Změny na trasách RegioJetu sledují i konkurenční dopravci

Autor: Marek Hadrbolec | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Autobusy firmy RegioJet spadající pod společnost Student Agency jsou v současnosti jedním z nejoblíbenějších způsobů hromadné dopravy po České republice. Služby RegioJetu využívají hojně také brněnští studenti. Právě tyto žluté autobusy ale mají od čtvrtého března nový jízdní řád, který mění jak časy odjezdů, tak ceny a počet linek na trasách. Několik spojů dokonce RegioJet ruší úplně.

Brno - Nové změny v jízdních řádech RegioJetu jsou platné od počátku března. Změny, které jsou různého rozsahu, upravují spojení na celkem jedenácti trasách. Tři z těchto linek jsou nově zrušeny a žluté autobusy už na nich nepojedou. Jsou to linky z Prahy do Klatov nebo Náchodu a zpět a také linka mezi Brnem a Českými Budějovicemi. Jako důvod zrušení linek Student Agency na svých webových stránkách uvádí, že jsou dlouhodobě málo vytížené, tudíž pro společnost ekonomicky nevýhodné.

Právě zrušení spojení mezi Českými Budějovicemi a Brnem je pro mnoho brněnských studentů komplikací. „Tím autobusem jsem nejezdil často, ale pokaždé když jsem jel, tak byl plný,“ říká Jan Jakovljevič, brněnský student z Českých Budějovic. Nesouhlasí s tím, že by tato linka byla málo vytížená. „Známí si často lístky na autobus kupovali třeba tři týdny dopředu, aby se na něj vůbec dostali,“ dodává. Dále například studentům dojíždějícím z Tábora, zastávky na trase mezi Budějovicemi a Brnem, nyní zůstala jen jedna možnost přímého spojení, a to autobus společnosti Tourbus. Ten z Tábora odjíždí pouze jednou denně a už před zrušením spojů RegioJetu byl pravidelně velmi vytížený. Jedna ze zaměstnankyň společnosti Tourbus nám vysvětlila, že aby společnost nasadila na tuto trasu další autobus, museli by se nejdříve ozvat lidé se zájmem o takové posílení.

Regiojet také nově přidává další spoje na trase mezi Prahou a Brnem. Podobné kroky dělá i nynější největší konkurent RegioJetu společnost FlixBus se svými zelenými autobusy. „Od začátku března počítáme s navýšením počtu autobusových spojů na trase mezi Brnem a Prahou,“ uvedla Martine Čmielová, mluvčí společnosti Flixbus. Ten také nově zavádí přímé spojení z Brna na Letiště Václava Havla. „Jízdenky na této trase jsou dostupné od 99 korun,“ vysvětluje dále Čmielová. Na otázku, zda nemá Flixbus v plánu zavést linky právě například na zrušené trase mezi Českými Budějovicemi a Brnem, odpověděla, že Flixbus na tento rok plánuje postupné přidávání zastávek v rámci České Republiky. Konkrétní informace ovšem neuvádí.

Klíčová slova: RegioJet, FlixBus, Jízdní Řády, Doprava

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.