06.05.2016 13:14


Zlato se od nás očekává automaticky, připouští trenér Kanady Bill Peters

Autor: Martin Zíta | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Začátek hokejového mistrovství světa, které letos hostí Moskva a Petrohrad, se neúprosně blíží. Už po páteční patnácté hodině středoevropského času nastoupí na led také mužstvo Kanady, které obhajuje zlato. Tradičně jeden z největších favoritů šampionátu je tak letos pod ještě větším drobnohledem. Zlatá medaile se od nás čeká vždy,” říká ale klidně hlavní trenér kanadského týmu Bill Peters, jenž se s týmem před cestou do Ruska zdržel v Praze.

Audio

    Trenér Kanady Bill Peters o šancích Kanady a Connoru McDavidovi
         
    Autor: Martin Zíta

Praha/Brno – Kanadské hokejisty nečeká lehká úloha, v týmu však není nikdo, kdo by před výzvou ustoupil stranou. Alespoň trenér Bill Peters, který si k reprezentaci odskočil z lavičky Caroliny Hurricanes hrající NHL, je o tom přesvědčen. Tlak veřejnosti je pro hráče s javorovým listem na hrudi stejná samozřejmost jako zavázání tkaniček. Zkušený lodivod byl v trenérském týmu Kanady už minulý rok, tehdy jako asistent hlavního kouče, tentokrát je všechna zodpovědnost na něm.

Do Ruska cestujete jako obhájci mistrovského titulu, cítíte vyšší tlak, než je obvyklé? 

Od kanadského výběru se vždy očekává zlatá medaile. Náš tým není výjimkou. Každá mezinárodní akce je pro hráče šancí budovat kanadský hokejový odkaz.

Není ale výjimkou, že se na šampionátu rozjíždíte pomaleji.Trenér kanadského výběru Bill Peters. Foto: Benjamin Reed/flickr.com

Tradičně se stáváme lepším s každým dalším zápasem na turnaji. Čeká nás ještě poměrně hodně práce, abychom se dostali na požadovanou úroveň, přesto jsem s hráči zatím spokojen. Tým už máme takřka kompletní.

Nikdo další by se tedy k současnému kádru připojit již neměl?

Nepočítáme s tím. Jako poslední se přidali Corey Perry, Matt Dumba a Mike Matheson, kteří přiletěli do Prahy. Je možné, že tým na poslední chvíli ještě někdo doplní, ovšem to už není v mojí moci. Případné další posily bude řešit vedení naší hokejové federace.

Do Ruska odjíždíte s množstvím mladých hráčů, nejvýrazněji působí devatenáctiletý Connor McDavid. Jak se těšíte na spolupráci s hráčem, jenž je považovaný za nejtalentovanějšího hráče současnosti?

Connor je velmi nadaný kluk. Září z něj nadšení, viditelně se těší, že po juniorských šampionátech dostane možnost reprezentovat Kanadu mezi seniory. Do Ruska odjíždíme s celou řadou výborných mladých hráčů a Connor rozhodně patří mezi ty vůbec nejlepší. Máme ale i zkušené borce, třeba Coreyho Perryho nebo Taylora Halla. Perry má olympijské zlato a Stanley Cup, Hall byl důležitou součástí týmu při loňském vítězství na mistrovství.

Loni Kanada za zlatem kráčela suveréně, věříte v to tedy i letos?

Bude to úplně jiný turnaj. Mistrovství světa je každý rok odlišné, mění se sestava podle toho, kdo je ještě se svým mateřským klubem ve hře o Stanley Cup. Máme mladý tým, možná na první pohled nezkušený, ovšem hráči jsou herně na vysoké úrovni. Věřím, že odvedeme práci, se kterou budeme spokojení.

Klíčová slova: mistrovství světa, bill peters, kanada, hokej

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.