01.04.2020 18:59


Zkouškové období se na Masarykově univerzitě prodlouží do konce září

Autor: Terezie Sekáčová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Zkouškové období se na Masarykově univerzitě v letošním jarním semestru prodlouží. Minulou středu o tom rozhodlo kolegium rektora. Studenti budou moci předměty ukončovat v období od 18. května do 30. září. Zkušební termíny budou vyučující vypisovat rovnoměrně po celé léto.

Masarykova univerzita. Zdroj: Wikimedia Commons

Brno – Mimořádné prodloužení zkouškového období na Masarykově univerzitě schválilo minulou středu kolegium rektora. Vzhledem k omezení kontaktní výuky do 15. května 2020, studenti nesmí ani kontaktně ukončovat jednotlivé předměty. Závěr jarního semestru tak bude trvat od 18. května do 30. září. Výuka v následujícím semestru začne 5. října a potrvá do poloviny ledna.

Vyučující budou zkouškové termíny vypisovat rovnoměrně po celé prázdninové období tak, aby studentům umožnili bezproblémově ukončit jednotlivé předměty. „Vzhledem k tomu, že v různých předmětech probíhá výuka různě rychle, je to určitě rozumné opatření. Na druhou stranu v mých kurzech studenti obvykle plní úkoly podle původního harmonogramu. Myslím si, že naprosté většině z nich proto budu moci uzavřít hodnocení už v květnu nebo červnu,“ uvedl vyučující z Fakulty sociálních studií Roman Chytilek.

Z důvodu pandemie koronaviru jsou pro studenty uzavřeny i knihovny. Prodloužení zkouškového období má proto studentům zajistit dostatečný prostor pro přípravu a případné konzultace. „Je to krok správným směrem, získáváme tím možnost mít na přípravu před zkouškami více času, což by do jisté míry mohlo kontaktní výuku nahradit. Vše si tedy budu moci rozdělit do delšího časového období, což v tomto semestru určitě uvítám,“ řekla studentka právnické fakulty Beáta Tomanová.

Pro předměty, jejichž výuku v distančním režimu nebylo možné zrealizovat, zavedla univerzita speciální hodnocení S. Na studenty, kteří měli takovýto předmět v jarním semestru letošního roku zapsaný, se bude nahlížet, jako by jej úspěšně absolvovali. Termíny státních závěrečných zkoušek budou fakulty moci vypisovat kromě jara také na podzim. Na studentech pak bude záležet, ke kterému z nich se přihlásí.

Klíčová slova: zkouškové období, univerzita, Masarykova univerzita, semestr, výuka

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.