08.03.2012 20:15


Zítřek bude lepší, říká FMX jezdec Libor Podmol

Autor: Zuzana Holubová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Libor Podmol výborně zahájil letošní sérii Mistrovství světa ve Freestyle Motocrossu. V květnu uvede do kin svůj film Tomorrow will be better s FMX tématikou. A podle všeho ho čeká velmi úspěšný rok.

Brno  Freestyle motocrossu (FMX) se Libor Podmol věnuje od roku 2002. Dnes je mu sedmadvacet let a může se pyšnit titulem mistra světa z roku 2010. Poslední rok se mu příliš nedařilo – řada zranění mu komplikovala trénink. Věří ovšem, že letošní rok bude lepší.

 

Libor Podmol očekává, že letošní rok pro něj bude úspěšný  Foto: Zuzana HolubováV roce 2010 se vám velmi dařilo. Loňský rok naopak příliš úspěšný nebyl. Jaké máte očekávání od letošního roku?

Loni jsem měl řadu zranění. Když jsem se z něčeho dostal, přišlo něco nového. Ale nemůžu říct, že to byl úplně špatný rok. Narodil se mi syn, který letos v lednu oslavil své první narozeniny. Letošní mistrovství jsem zahájil výborně – po dvou závodech jsem na druhém místě.

 

Letos v květnu uvedete premiéru filmu Tomorrow will be better (Zítřek bude lepší). Proč by měli jít lidé do kina právě na váš film?

Je to vůbec první film o motocrossu, který se dostane do kin. Lidé znají nás, FMX jezdce, z arény, kde jim dvě minuty předvádíme různé triky a kousky. My se jim ale chceme představit také jako obyčejní lidé. Film je o tréninku, o zranění a bolesti, o vítězstvích, o lidech, které potkáváme na cestách.

 

Proč název Zítřek bude lepší?

Tohle si říkáme každý den. Ať už je špatný nebo dobrý, vždy bude zítřek lepší.

 

Uvidí diváci ve vašem filmu realitu, nebo nacvičené scény?

Celý film je reálný, bez nacvičených scén a pádů. Vše je stoprocentně takové, jaké to je ve skutečném životě FMX jezdce.

 

V sobotu představíte své triky na brněnské Freestyle Motocross Show. Co říkáte na letošní novinku – mobilní dopady místo klasických hliněných?

Samozřejmě mám mnohem raději hlínu. Mobilní dopady, které navrhoval Petr Kuchař, mají ale podle mě výborné parametry. Navíc pro diváka mohou být přitažlivější než hliněné.

 

Na show kterého jezdce jste v sobotu zvědavý?

Každý jezdec je něčím výjimečný. Samozřejmě se těším na show Petra Kuchaře. Nebýt jeho, tak FMX ani nejezdím. Ondřej Záruba je mladý nadějný jezdec, takže jsem určitě zvědavý, co předvede. Matěj Česák je takové děťátko freestyle motocrossu a určitě předvede nějaké novinky. Ital Leonardo Fini je zase velký favorit v soutěži o nejlepší whip.

 

Super whip show neboli Nejlepší placka je jedním z bodů sobotního programu. Na co se při ní návštěvníci mohou těšit?

Při placce položíme v letu motocykl na bok a zároveň ho pootočíme kolmo ke směru skoku. Je to jeden z nejefektnějších triků, který se neustále vyvíjí a komplikuje. Bavíme se u toho my, baví se u toho diváci. A o tom freestyle motocross je.

Klíčová slova: Libor Podmol, FMX, Freestyle Motocross Show, Tomorrow will be better

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.