21.03.2016 11:14


Získat práci je pro nás díky zkušenostem jednodušší, říká členka Aiesec

Autor: Kristýna Svrdlinová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Pro zaměstnavatele je dnes při přijímání absolventů nejdůležitější jejich dosavadní praxe. Kde ale získat kýžené zkušenosti? Velmi užitečná může být činnost ve studentské organizaci. Jednou z nejznámějších u nás je Aiesec, největší studenty řízená organizace na světě. Práci v takovém spolku může někdo vnímat jako příležitostné hobby bez většího přínosu. Faktem ale je, že při hledání zaměstnání mohou být zkušenosti získané v Aiesec výrazným plus v životopise.

Audio

    Lucie Straková popisuje, jak a kde se dají zkušenosti z Aiesec využít.
         
    Autor: Kristýna Svrdlinová

Lucie Straková je v Aiesec na pozici viceprezidentky. V organizaci funguje jako manažer pro odchozí stáže. Foto: Lucie Straková/AiesecBrno – Lucie Straková je členkou brněnské pobočky studentské organizace Aiesec teprve rok. Za tu dobu však stihla nejen postoupit na pozici viceprezidentky, ale i vyrazit do zahraničí na stáž. Na jedné z nedávných konferencí Aiesec dostala pracovní nabídku v oblasti PR u firmy Avon. „Kdybych nebyla součástí Aiesec, tak se ke mně taková pracovní příležitost jen tak nedostane,“ říká Straková. Je jednou z mnoha studentů, kterým Aiesec pomohl nastartovat kariéru. 

Největší studenty řízená organizace na světě Aiesec je mezi českými i zahraničními firmami poměrně známá. Některé z firem jsou dokonce jejími stálýmí partnery. „Velmi intenzivně spolupracujeme s Komerční bankou a O2,“ uvádí Straková. Mezi dalšími partnerskými firmami je například Česká spořitelna, banka J&T, poradenská společnost KPMG nebo kosmetické firmy Avon, L’Oréal a Sephora. Aiesec také spolupracuje s institucemi jako je Ministerstvo školství nebo OSN.

Zástupci nejen těchto, ale i dalších firem jezdí na Aiesec konference, kde se setkávají s jeho členy. „Na konferencích s námi navazují kontakt, a pokud pak mají výběrové řízení na určitou pozici, lidé z Aiesec mají výhodu proti ostatním zájemcům,“ vysvětluje Straková. Zaměstnavatelé raději přijmou někoho, kdo má nejen zkušenosti, ale koho už také trochu znají.

Další výhodou je to, že firmy obvykle vědí, jaké chování mohou od lidí z Aiesec očekávat.  „Většina firem má alespoň základní představu o tom, jak Aiesec funguje. Vědí, že lidé od nás mají zkušenost s prací v týmu a s jeho vedením, i smysl pro zodpovědnost,“ říká Straková. Dodává, že firmy si také velmi váží zahraničních zkušeností, které lidé z Aiesec získávají díky pracovním stážím v cizině. Navíc oficiálním jazykem Aiesec je angličtina. Je tedy téměř jisté, že každý člen umí dobře anglicky, což zaměstnavatelé rovněž oceňují.

Práce v Aiesec, stejně jako ve většině jiných studentských organizací, je dobrovolná bez nároku na finanční odměnu. „Teď za to peníze sice nemám, ale beru to jako investici do budoucna. Firmy na zkušenosti získané v Aiesec slyší a vím, že se mi to později vyplatí,“ uzavírá Straková. Jednoduše řečeno, i když za práci ve studentském spolku peníze nejsou, nabytá zkušenost je pro každého studenta hledajícího práci k nezaplacení.

Klíčová slova: aiesec, organizace, studentské spolky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.