11.05.2015 22:42


Ženský velkomoravský tým vyhrál na kvalifikaci mistrovství republiky v ultimate frisbee druhé místo

Autor: Papoušková Veronika | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Ženy z týmu Velká Morava A ukořistily na kvalifikaci mistrovství České republiky (MČR) v netradičním sportu ultimate frisbee druhé místo. Tým složený převážně z brněnských, olomouckých a žďárských hráček vyhrál i speciální cenu Spirit of the game.

Brno – Druhé místo letošní venkovní kvalifikace MČR v ultimate frisbee vyhrály hráčky týmu Velká Morava A, ve kterém hrají i ženy z Brna. V mužské kategorii se čistě brněnský tým Left Overs umístil na čtvrtém místě, po prohraném zápase s pražským týmem Prague Devils, který turnaj pořádal v Malšicích 9. až 10. května. Ultimate frisbee je kolektivní sport, ve kterém se hráči snaží pomocí přihrávek dopravit létající disk do protější koncové zóny.

Velkomoravanky získaly i cenu Spirit of the game, kterou vždy dostává nejférovější tým. „Celá atmosféra a nálada v týmu byla skvělá, moc si vážíme ocenění Spiritu. Byl to letos náš první společný venkovní turnaj po dlouhé zimě, kdy jsme hrály odděleně, takže jsem byla hodně zvědavá, jak nám to půjde. Byla jsem příjemně překvapená tím, jak rychle jsme se dokázaly sehrát. Samozřejmě máme někde rezervy a není jednoduché je dopilovat, když každá trénujeme jinde. Zadaly jsme si ale na MČR domácí úkoly a zapracujeme na tom,“ vypověděla kapitánka Velké Moravy A Lucie Schӧnová.

Souboj o diskBrněnští muži svůj nedělní zápas o třetí místo s Prague Devils prohráli, i když je v sobotním zápase ve skupině porazili. „S naším výsledkem jsem víc než spokojený, jelikož jsme byli schopní v sobotu porazit Prague Devils, kteří jsou držiteli několika medailí. To znamená, že jsme schopní držet krok s těmi nejlepšími. Před mistrovstvím chceme kvůli přípravě zorganizovat celodenní soustředění nebo prodloužený trénink,“ řekl kapitán Left Overs David Novák.

Celou kvalifikaci jak v kategorii žen, tak mužů vyhrálo družstvo Yellow Block složené z hráčů z Prahy a východu Čech. Velká Morava jako jediná z ženských týmů postavila i druhý tým B, který však skončil na devátém místě.

Ultimate frisbee je bezkontaktní sport, ve kterém se hraje jak venkovní, tak halová liga. V České republice tento sport aktivně provozuje okolo dvaceti týmů. Zápasy se konají bez účasti rozhodčích, spory si mezi sebou řeší hráči sami podle předem daných pravidel. Velikost hřiště se rovná polovině fotbalového hřiště na délku. S diskem hráči nechodí, přihrávají si jej mezi sebou a snaží se ho chytit v koncové zóně. Pokud spadne na zem, útočí protihráči.

Klíčová slova: ultimate frisbee, kvalifikace na mistrovství České republiky, Malšice

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.