13.05.2012 20:24

Zbrojovka prohrála s Jihlavou a ztratila šanci na postup

Autor: Tomáš Janota | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Přímý souboj dvou kandidátů na postup nabídl zápas Zbrojovky Brno proti Vysočině Jihlava. Domácí potřebovali vyhrát, aby si udrželi naději na druhé místo a dlouho byli favorizovaným hostům vyrovnaným soupeřem. Jihlava ale nakonec potvrdila pozici papírově silnějšího družstva a po výhře 2:0 ji dělí bod od postupu do první ligy.

Přehrát audio

Audio

Autor: Tomáš Janota

Brno Atraktivní podívanou očekávali diváci v Brně. Favorit z Vysočiny byl před zápasem osmadvacátého kola druhé fotbalové ligy na druhém místě, šest bodů před pátou Zbrojovkou. Ta, pokud si chtěla udržet šanci na postup, musela bezpodmínečně zvítězit.

Podzimní vzájemné měření sil rozhodl ve prospěch Jihlavy hned v úvodu utkání Vaculík, tentokrát se diváci brzké branky nedočkali. Obě mužstva se soustředila na defenzívu a první střelu na branku likvidoval až v 11. minutě domácí gólman Doležal. Otevřít skóre mohla Zbrojovka, ale její kapitán Švancara trefil v 28. minutě pouze tyč. Na druhé straně běžel sám na bránu Sedláček, Doležal ale vystihl jeho záměr a střelu vyrazil. S blížící se přestávkou se hra obou týmů otevřela a rodily se další příležitosti. Jihlavský Kučera však mířil z vápna pouze doprostřed brány, domácího Kolouška zase vychytal exsparťanský brankář Blažek. Do šaten se tak oba aspiranti na postup odebrali za nerozhodného stavu.

Úvod druhého poločasu patřil hostům z Vysočiny, kteří si díky přesné kombinaci vytvořili herní převahu. Zbrojovka ale bránila pozorně a když už v 55. minutě překonal Doležala Tecl, zastoupil gólmana Brna na brankové čáře Šoljič. Obdobná situace byla o tři minuty později k vidění i na druhé straně hřiště. Švancara si vynutil faul na hranici pokutového území a kdyby přesný Kolouškův přímý kop netrefil jihlavského Tlustého, domácí mohli vést. Úvodní branku zápasu viděli diváci v 76. minutě. Po rohovém kopu se ke střele dostal Veselý a potěšil početný houf jihlavských fanoušků. Brněnskou snahu o vyrovnání definitivně zmařill dvanáct minut před koncem Tecl, který utekl domácí obraně a střelou podél gólmana zvýšil na konečných 2:0.

Jihlavské postupové sny tak dostaly reálné obrysy. Pokud ve dvou zbývajících zápasech doma s Třincem nebo na hřišti Bohemians získá Vysočina alespoň jeden bod, bude mít jistý postup, a to bez ohledu na výsledky Sokolova, který jako jediný může Jihlavu předstihnout. Brněnská Zbrojovka zůstává na pátém místě, v příštím kole se představí v Karviné.

Klíčová slova: Zbrojovka, Vysočina, Jihlava, Švancara, postup