07.01.2021 17:52


Zbrojovka Brno se připravuje na Maltě. Trenér Dostálek vyhlíží posily a věří v záchranu

Autor: Jan Podmol | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Dvoufázové tréninky, zápasy Tipsport Malta Cupu, ale i koupání v moři. To vše mají na programu hráči Zbrojovky Brno, kteří se na Maltě připravují na jarní část FORTUNA:LIGY.

Malta, Brno – Zbrojovka Brno už po třetí za sebou podstupuje zimní přípravu v teple na Maltě. Hráči společně s realizačním týmem odletěli na ostrov v pondělí a kromě tréninků mají na programu týdenního soustředění také dva zápasy Tipsport Malta Cupu. „Chceme veškerý čas maximálně využít k tomu, abychom se co nejlépe nachystali na těžké jarní boje,“ řekl trenér mužstva Richard Dostálek. Kvůli epidemické situaci mohou členové týmu trávit čas pouze na hřišti a v hotelovém komplexu.

Po příletu na Maltu se hráči ubytovali v hotelu Salini Resort a odpoledne je čekal zahajovací trénink. V úterý byl pak na programu dvoufázový trénink s regenerací. Ve středu Brňané sehráli semifinále přípravného turnaje s rakouským týmem Swarovski Tirol. V prvním poločase zápasu proti pátému celku nejvyšší rakouské soutěže Zbrojovka předvedla dobrý výkon. Velké množství gólových šancí však hráči Flinty nedokázali využít, když několikrát rozvlnili boční síť a Pachlopník dokonce nastřelil tyč. 

Po změně stran oba trenéři změnili sestavu a dominovat začal rakouský tým. Jeho hráči během dvou minut využili chyby brněnské defenzivy a rozhodli o svém vítězství 2:0. „Dařilo se nám do hry přenášet věci, které trénujeme, ale bohužel dobrý pocit z toho kazí efektivita. Obraz hry v první půli ovlivnilo i to, že soupeř nasadil svou slabší sestavu,“ zhodnotil pro klubový web Dostálek. Zápas o třetí místo čeká Zbrojovku v sobotu, kdy se utká s Trnavou.

Do té doby bude tým trénovat a připravovat se na jarní část sezony. „Podmínky tady jsou perfektní. Po období dešťů jsou tréninkové plochy možná trochu měkčí, ale pořád špičkové,“ řekl Stisku Dostálek. S tím souhlasí i záložník Šimon Šumbera. „Je lepší, když můžete trénovat na kvalitní přírodní trávě, která momentálně v našich podmínkách není dostupná. Klouby a svaly navíc v teple tolik netrpí,“ vysvětlil.

Letošní zimní příprava je kvůli koronavirové pandemii a posouvání zápasového kalendáře extrémně krátká. Zbrojovka má k dispozici pouze dva týdny pro herní trénink a nácvik taktiky. „Zažíváme to poprvé, ale nevadí mi to. Dlouhou zimní přípravu nemá rád nikdo,“ prozradil Šumbera.

Krátká pauza je náročnější také pro nové posily týmu, které mají méně času na aklimatizaci. S týmem na Maltu odcestoval pětadvacetiletý obránce Timotej Záhumenský, který je ve Zbrojovce na zkoušce. Spekuluje se také o příchodu olomouckého záložníka Jiřího Texla, který doteď působil na hostování v Opavě. Hostování ve Zbrojovce prodloužil i záložník Rudolf Reiter „Rádi bychom kádr ještě rozšířili ve středu zálohy či v obraně. O situaci v útoku se ještě budeme bavit v souvislosti se zdravotním stavem hráčů,“ řekl Dostálek.

Na Maltu kvůli zdravotnímu stavu neodcestovali obránci Zoran Gajič s Adrianem Čermákem, útočník Jakub Přichystal a dlouhodobě zraněný Lukáš Kryštůfek. Na soustředění se pak zranil Antonín Růsek, který si během tréninku zlomil ruku.

Brňané se do Česka vrátí v neděli a už v sobotu 16. ledna sehrají ligový zápas v Mladé Boleslavi. Zbrojovka je s devíti body na sestupovém šestnáctém místě tabulky a na jaře tým čekají boje o zachování ligové příslušnosti. „Naším cílem je jednoznačně záchrana,“ věří Dostálek.

Klíčová slova: Zbrojovka Brno, Malta, Tipsport Malta Cup, FORTUNA:LIGA, Flinta

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.