08.10.2016 14:37


Závodu Vokolo Príglu se zúčastnilo přes dva tisíce běžců

Autor: Matěj Říha | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Sedmý ročník závodu Vokolo Príglu opět nabídl možnost poměřit síly s ostatními sportovci na trase okolo brněnské přehrady. Letos se organizátoři snažili prolomit magickou hranici dvou tisíc účastníků. 

Slavnostní start první vlny závodníků. Foto:Matěj Říha.

Brno – Během sobotního dopoledne se k brněnské přehradě sjeli amatérští i profesionální běžci, aby se zúčastnili závodu Triexpert Vokolo Príglu. Na čtrnácti kilometrové trase okolo přehrady zvítězil v mužské kategorii Jiří Homoláč a v ženské letošní olympionička z Ria Eva Vrabcova Nývltová. Závod Vokolo Príglu pro mě znamená takovou podzimní tradici. Počasí tu jako vždy bylo ideální a na trati mě tak nic nezdržovalo,” uvedl Jiří Homoláč.

Závodu se podle prvotních odhadů zúčastnilo přes dva tisíce šedesát běžců nejen z České republiky. Do závodu se registrovali i zájemci z dvanácti zahraničních zemí, mezi které se řadí například Slovensko, Polsko, Austrálie či Afghánistán. „Rodiče tento závod běželi už několikrát, tak jsem se letos také přihlásil, abych udržel rodinou tradici,” řekl Matěj Ingršt, účastník závodu.

Pro ředitele závodu Petra Božka je letošní ročník výborně organizačně zvládnutý.„Po trase jsou rozmístěny občerstvovací stanice. V nejtěžším úseku trati na Skalkách jsme rozestavěli zdravotníky, aby mohli zasáhnout u případného zranění. Připravili jsme k tomu i program pro dospělé diváky i děti. Pro každého se tak něco najde,” řekl Božek. Do budoucna by rád závod vylepšil tím, že zprostředkuje přímý přenos závodu na kanálu České televize.

Klíčová slova: Vokolo Príglu, Triexpert, Běh, brněnská přehrada

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.