21.03.2014 16:48


Závodníci poběží Run Tour v Brně opět na výstavišti

Autor: Vágnerová Dominika | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Seriál běžeckých závodů Run Tour začíná 26. dubna v Českých Budějovicích. Postupně vyzve běžce z dalších šesti českých měst, aby změřili síly na pěti až desetikilometrové trati. Mezi účastníky budou i známé osobnosti. Závodníci tak mohou běžet společně s Daliborem Gondíkem, Innou Puhajkovou nebo českými olympioniky. V Brně bude závod Run Tour opět na brněnském výstavišti. 

Brno  Běh se stává stále oblíbenější sportovní aktivitou Čechů všech věkových kategorií. Pro některé je to cesta k vytoužené postavě, pro jiné i životní styl a způsob, jak změřit síly s ostatními. Jedním ze závodů pro amatérské i profesionální běžce je seriál Česká pojišťovna Mizuno Run Tour, který se koná v sedmi českých městech. „Loni jsem se zúčastnila čtyř závodů a letos jsem se přihlásila už na všechny, běhám pro sebe a pro radost,“ řekla jedna z účastníků Kateřina Maršíková.

Pěti a desetikilometrová trať vede obvykle centrem města. Letošní Run Tour se uskuteční v Českých Budějovicích, Plzni, Hradci Králové, Brně, Praze, Liberci a Olomouci. „Nejvíce se mi líbila trasa v Českých Budějovicích, vedla centrem města i přírodou, pak také v Hradci Králové, ale to je pro mě důvěrně známé místo,“ dodala se Kateřina Maršíková z nedaleké Dobrušky.

Pro letošní účastníky jsou připraveny medaile a různobarevná trička, vždy originální pro jednotlivá města. V Brně se závodníci mohou těšit na oranžová.  „Hlavními tvářemi jsou Inna Puhajková a Dalibor Gondík, nadšení běžci, kteří mají v plánu se zúčastnit všech závodů,“ řekl za tým Run Tour Richard Valoušek. Do areálu brněnského výstaviště zavítá seriál znovu 23. srpna. „V porovnání s ostatními závody to byla nuda, přeci jenom trasy vedoucí městem a parky jsou zajímavější,“ zavzpomínala na loňský ročník na výstavišti Maršíková. Organizátoři uvažovali o změně brněnské trasy, ale pro letošní rok se nedohodli s magistrátem města. Myšlenky na trasu vedoucí městskými parky se však nevzdávají.

„Pro letošek vyberou organizátoři čtyři amatéry, které budou profesionálně trénovat a sledovat jejich pokroky,“ uvedl Valoušek. Do seriálu se přihlašují děti od šesti let až po seniory a od úplných začátečníků po olympioniky.

Klíčová slova: Run Tour, Výstaviště Brno, běh

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.