10.04.2017 11:31


Závodníci, kteří odstoupili z kanoistického závodu, zamíchali konečným pořadím

Autor: Klára Čeperová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Měsíc před začátkem Českého poháru ve slalomu měli kajakáři a kanoisté možnost poměřit síly na Veřejném závodě ve sjezdu divoké vody v jesenických Hanušovicích. Ve čtyřkilometrovém závodě byl mezi singlekanoisty jasně nejlepší mistr světa a sprintařský kanoista roku Ondřej Rolenc. Mezi kanoistkami a kajakářkami nenašla konkurenci dorostenka Gabriela Satková, sestra juniorské mistryně světa Martiny Satkové. Závod byl ale především příležitostí pro méně zkušené závodníky získat body a postoupit do vyšší třídy.

Mistryně republiky ve sjezdech hlídek Barbora Vojtěchová se umístila na čtvrtém místě. Foto: Klára Čeperová

Hanušovice/Raškov - Veřejný závod ve sjezdu na divoké vodě přivítal i úřadujícího mistra světa ve sjezdu Ondřeje Rolence. Přestože se výsledky soutěže nezapočítávají do žebříčku českého poháru, i zkušení vodáci využili průtoku devět metrů krychlových, které po letošní dlouhé zimě řeka nabídla.

Závod, který je pověstný chladným počasím, odstartovali kanoisté. Hned první sjezd opanoval Ondřej Rolenc, který ale ze závodu odstoupil. Pořadím tedy spíše zamíchali především závodníci, kteří nedělní závod neabsolvovali. Celkovým vítězem se nakonec stal juniorský mistr světa Michal Šmoldas. Z kanoistek sjela všechny čtyři závody nejrychleji Gabriela Satková, a tak se s přehledem stala vítězkou své kategorie.

Dalším kanoistou, který ze závodu odstoupil, byl i mistr světa v doublekanoistice Petr Veselý. Ten navíc trénuje žáky z Dolních Kounic. „Pro mě je tenhle závod spíš trénink na začátku sezóny. Pro mých pět kajakářů je ale tenhle sjezd důležitý. Chtěl jsem se věnovat jim,” shrnul význam sjezdu i důvody odstoupení Veselý.

Po sjezdech kanoistů přišli na řadu kajakáři. Někteří vodáci přihlášení do obou závodů jeli během víkendu i osm sjezdů. Mezi nimi byla dorostenecká závodnice Gabriela Satková, která ke svému kanoistickému triumfu přidala ještě vítězství na kajaku. V mužské kategorii nebylo do posledního sjezdu jasné, zda zvítězí juniorský reprezentant Adam Satke nebo olomoucký závodník Filip Hric. Protože výsledky obou závodníků byly vyrovnané, rozhodoval celkový součet časů, ze kterého vyšel vítězně brněnský závodník Adam Satke.

Hanušovický závod pro kanoisty a kajakáře byl sestavený ze dvou tratí. Čtyřkilometrovým závodem zahajovali závodníci sobotní i nedělní klání přímo v centru jesenického města. „V Hanušovicích je vždycky zima a přímo u startu je kámen, kvůli kterému jsem se loni převrátil,“ rozčiloval se dorostenecký kajakář Marek Fuchs.

Závodníci mohli být kvalifikováni jedině tehdy, pokud nastoupili v obou dnech do obou závodů. „Přihlásilo se nám šestasedmdesát závodníků z deseti oddílů. Někteří bohužel odstoupili, protože chtěli v neděli nastoupit do sprintařského závodu v Českém Vrbném,“ komentoval závod vrchní rozhodčí Ladislav Jílek.

Klíčová slova: kanoe, kajaky, závod, Hanušovice

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.