05.04.2020 14:58


Zámořským fotbalem hýbou přestupy, Brady opouští Patriots

Autor: Ondřej Mareček | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Sezona je sice u konce, avšak National football league (NFL) nadále hýbou přestupy. Zásadní změnou je hvězdný quaterback Tom Brady. Ten po dvaceti sezonách opouští New England Patriots a míří na Floridu. Svaz zatím neplánuje posouvat začátek podzimní sezony, drafty se odehrávají online. Majitelé ligy schválili rozšíření playoff.

Tom Brady v zápase proti New Orleans SaintsUSA/Brno – National football league (NFL) offseason vyhrazená pro drafty a přestupy je i přes světovou pandemii v plném proudu. Hlavním jménem, které dvacátého března otřáslo komunitou NFL, je Tom Brady. Dvaačtyřicetiletý quaterback s šesti vyhranými Superbowly po dvaceti letech opouští svůj domovský tým a míří do Tampa Bay Buccaneers. „Jsem za tuto příležitost vděčný, chci začít novou cestu a věřím, že v Tampě ji najdu,“ vyjádřil se Brady na svém instagramu.

Loni Patriots pod vedením Bradyho a trenéra Billa Belichicka získali svůj šestý titul. Brady se tehdy nechal slyšet, že s kariérou končit nehodlá. V letošní sezoně však Patriots vypadli z playoff hned v prvním kole a Bradyho budoucnost byla nejasná. Patriots v posledních dvou sezonách hráli defenzivní fotbal, který Bradymu nevyhovoval. Tampa má silné útočníky a v kombinaci s Bradym na postu quaterbacka by tak mohli značně posílit.

Mezi další zajímavá jména měnící klub patří DeAndre Hopkins, v současnosti považovaný za nejlepšího recievera ligy. Ten zamíří do Arizony. „Dostat do týmu někoho jako Hopkins je obrovská věc. Slyšel jsem o něm jenom to nejlepší a přidat ho na soupisku je skvělé,“ zhodnotil na týmovém webu situaci trenér Cardinals Kliff Kingsbury.

Z dalších velkých jmen stojí za zmínku quaterback Drew Brees. Ten prodloužil své působení v New Orleans na další dva roky. Ačkoliv strávil většinu loňské sezony se zraněním, Saints v něj stále mají velkou důvěru. Trenér Sean Payton nicméně naznačil, že hledá dalšího mladého hráče, kterého by do budoucna mohl trénovat jako Breesovu náhradu.

Naopak Todd Gurley byl propuštěn z Los Angeles Rams. Ačkoliv Gurley nastartoval kariéru výborně a z pozice running backa přidával jeden touchdown za druhým, problémy s kolenem mu ubíraly na jinak razantním herním stylu. Gurley přiznává, že propuštění nečekal, avšak zůstává pozitivní. „Během těch let, co to dělám, jsem tomu procesu porozuměl. Je to byznys a takhle to prostě chodí,“ řekl v rozhovoru pro americkou televizní stanici ESPN Gurley. Ten nyní poputuje do Atlanty Falcons a pokud projde fyzickými testy, dostane jednoletý kontrakt na šest milionů dolarů.

Změny se dočká také formát playoff následující sezony. Majitelé ligy odhlasovali rozšíření o další dva týmy. Jejich počet se tak zvedne z dvanácti na čtrnáct.

Klíčová slova: americký fotbal, přestupy, quaterback

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.