23.05.2016 20:16


Zakladatel VímVíc.cz Michal Hardyn: Není nutné oddělovat práci a soukromý život

Autor: Marek Janoš | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Michal Hardyn je zakladatelem společnosti 5DM.cz. Nastartoval několik projektů, mezi nejznámější patří PlnaPenezenka.cz, TopSleva.cz nebo portál zprostředkující vzdělávání online VímVíc. Ve volném čase se snaží být aktivní, ale práci od soukromého života striktně neodděluje. Podle něj to není nutné.

Brno – Ve světě online byznysu se Michal Hardyn cítí jako doma. Po vystudování soukromé vysoké školy zaměřené na management a ekonomii se věnoval rozvíjení několika projektů a založil firmu 5DM.cz. V současné chvíli se věnuje především projektu VímVíc, který je zaměřený na vzdělávání online. „Jeho pomocí si mohou vysokoškoláci doplnit vzdělání především o praktické dovednosti,“ říká. Navíc prostřednictvím videí na YouTube sdílí své poznatky z oblasti marketingu, technologií nebo třeba sociálních sítí.

Podle vašich sociálních sítí relaxujete hodně aktivně. To vám ještě zbývá energie?

Celý život se učím, jak pracovat s energií. Pracuju hodně, k tomu běhám půlmaratony a maratony. Pomáhá mi kvalitní strava a celkově můj přístup k životu. Snažím se soustředit na výsledky a pozitivní přístupy. Naopak se vyhýbám negativním lidem, protože negativní přístup je toxický.

Často se hovoří o fenoménu nekončící práce. Smartphony nám doručují neustále maily bez ohledu na to, zda jsme ještě v práci, nebo už máme volno. Bráníte se to mu nějak?

Z mého pohledu to vidím tak, že když člověka práce baví, není nutné oddělovat práci a soukromý život. Je to jedno. Tak mi to výborně funguje.

Michal Hardyn se věnuje rozvoji několika online projektů. FOTO: www.hardyn.cz.

Podnikáte mimo jiné v oblasti tzv. slevových portálů. Často se mluví o tom, že tento trh je v Česku přesycený. Je tomu skutečně tak?

On tyhle věci vyřeší trh. Průběžně se pročišťuje a stále se objevují nové portály, které jsou profitabilní. Trh může uživit, řekněme deset portálů, jejich skladba se ale v čase mění. Navíc lze podíl na trhu ještě zvyšovat. Mimochodem, stále roste.

Je něčím česko-slovenský trh výrazně odlišný od jiných v Evropě?

Podle mé zkušenosti se česko-slovenský trh velmi liší od toho polského nebo německého. To dokazují třeba české úspěšné projekty, které jdou za hranice republiky a jejich zkušenosti nejsou pro mě velkou výhodou a na zahraničních trzích se třeba neprosadí.

Co se týče podnikání na internetu - přebíráme my ve východní Evropě pouze modely ze západu a USA, nebo přicházíme i s něčím novým? 

Přebírání věcí ze zahraničí je jistější cesta. Modely z ciziny lze velmi efektivně nasadit na český trh. Určitě se ale objevuje hodně nových věcí. Třeba Slevomat dneska funguje hodně odlišně od toho, jak funguje americký Groupon. Ve Slevomatu přichází neustále s něčím novým.

Kde čerpáte vy osobně inspiraci pro vaše projekty?

Na anglickém a americkém trhu. Při čtení knížek. Při cestování.

Založil jste start-up VímVíc.cz, vzpomenete si, jak se tento projekt zrodil?

To vím velmi přesně. Vše začalo někdy na začátku roku 2014, kdy jsme stále více vnímali růst online vzdělávání v zahraničí. Začali jsme diskutovat s lektory o tom, že bychom provozovali online portál. Spustili jsme pilotní verzi, ve které lektoři natáčeli kurzy ve své režii. Nebyl úspěšný, protože kvalita videa nebyla dobrá. Pilot nás nasměroval k tomu, že jsme začátkem roku 2015 začali připravovat webový portál, který bude lidi vzdělávat. Zároveň jsme si přichystali vlastní studio, kde se budou natáčet kvalitní online kurzy.

Jak funguje?

Soustředíme se na růst ve třech oblastech - obrat, zákaznici, počet kurzů. Ve všech třech oblastech rosteme velmi pěkně.

Čím by mohl být zajímavý pro studenty vysoké školy? Čím je vzdělávání přes VímVíc.cz rozdílné od toho vysokoškolského?

Mohou si doplnit své vzdělání o nové a často velmi praktické dovednosti. Výhodou VimVic.cz je možnost studia přes internet.

Klíčová slova: online marketing, byznys, VímVíc, Michal Hardyn

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.