06.03.2017 10:19


Zajímavá brigáda? Dopravní podnik hledá řidiče tramvají

Autor: Ondřej Kaloud | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Kurz na řidiče tramvají pro vysokoškolské studenty již podruhé připravil brněnský dopravní podnik. Úspěšní absolventi školení budou moci řídit tramvaje už o letních prázdninách. Podmínkou pro přihlášení do kurzu je jednadvacet let a řidičský průkaz. Studenti nemusí skončit pouze jako brigádníci, ale při vzájemné spokojenosti mohou v dopravním podniku pokračovat i po studiu. 

Brno - Studenti se zájmem o dopravu mají možnost získat brigádu jako řidiči brněnských tramvají. Dopravní podnik města Brna (DPMB) vysokoškolákům zajistí absolvování kurzu na řidiče tramvaje. Zájemci musí být starší 21 let a vlastnit řidičský průkaz skupiny B. První školení budou v dubnu a květnu. Další termín je plánován na letní prázdniny. 

Před devíti lety Dopravní podnik organizoval kurz na řidiče autobusů. Zúčastnil se ho i Tomáš Živna, který dnes pracuje na oddělení přípravy provozu. Na vedlejší pracovní poměr ale stále autobusy řídí. „Bral jsem to jako výzvu, chtěl jsem vyzkoušet něco nového a zodpovědného. Navíc jsem vždy chtěl autobus řídit,“ řekl Živna.

Naučit se řídit tramvaje mohli vysokoškoláci už minulý rok. „Byli jsme překvapeni velkým zájmem. Do kurzu nastoupilo třináct vysokoškoláků. Všichni jej úspěšně ukončili a jako brigádníci jezdí po Brně. Odpovědní pracovníci oceňují jejich zájem i výkon,“ uvedla správní ředitelka DPMB Eva Lukavská. 

Na školení se zatím přihlásili čtyři zájemci. Podmínkou pro absolvování kurzu není studium žádného speciálního oboru. „Domníváme se, že tato brigáda bude lákat spíše zájemce z technických oborů. Rádi budeme s vysokoškoláky spolupracovat i po dostudování,“ sdělila mluvčí DPMB Barbora Lukšová. 

Řízení hromadné dopravy ale není pro každého. „Důležité je, aby měl zájemce kladný vztah k dopravě, jinak ho práce nebude bavit. Není to lehká práce a vyžaduje hodně zodpovědnosti,“ vysvětlil Tomáš Živna.

Dopravní podnik v rámci kurzu zajistí dopravně psychologické vyšetření i vstupní lékařskou prohlídku. Zájemci si ale sami musí obstarat výpis z rejstříku trestů a z evidenční karty řidiče. Pro bližší informace mohou studenti navštívit osobní oddělení DPMB v Brně Pisárkách.

Klíčová slova: DPMB, brigáda, tramvaje, řidič

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.