02.04.2013 14:19


Zájemci o letní workcamp mají nevyšší čas se přihlásit

Autor: Jitka Blehová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Dobrovolnická sdružení zajišťující výjezdy na workcampy spustily registraci. Zajímavá místa ubývají nejrychleji, pro široký výběr zemí je dobré neztrácet čas.

Brno - Dobrovolníci, převážně studenti, každoročně vyjíždějí pomáhat do celého světa. Jejich motivací není výplata, i když finanční výhody workcamp má. Chtějí poznat nové lidi a jejich kulturu, strávit pár týdnů v cizině a pomoci druhým. Registrace workcampů pro letošní léto jsou zahájeny, zájem je tradičně velký.Workcamp Španělsko, foto archiv Lenky Jahelkové.

Na akce na letošní léto je možné se registrovat od konce března. Zájemci si mohou vybrat z několika druhů činností, jako je například ochrana přírody nebo oprava historických památek. "Naším úkolem bylo seznamovat děti s naší zemí, učit je jazyk, hrát s nimi hry a nějakým způsobem je zabavit do večera," popisuje svoji práci v Německu dobrovolnice Lenka Tykvartová. Dobrovolníci pracují denně maximálně šest hodin  a zbytek času tráví volnočasovými aktivitami - výlety a hrami.

Workcamp funguje díky zájmu dobrovolníků levně cestovat a pomáhat. Účastníci si zaplatí cestu, pojištění a poplatek za zprostředkování, který se pohybuje mezi stovkami a tisíci korun. Na oplátku jim pořadatelé zajistí ubytování, stravu a program po dobu nejčastěji dvou až tří týdnů.

Pro dobrovolníky začátečníky pořádá sdružení INEX, které u nás workcampy zajišťuje, devatenáctého a pětadvacátého dubna v Brně přípravné setkání, kde organizatoři informují potenciální zájemce o tom, jak workcamp funguje. Na setkání je nutné se přihlásit předem na stránkách společnosti.

Zkušenosti z workcampu má studentka pedagogické fakulty Lenka Jahelková. Do vysněného Dánska se ale letos nepodíva. "O Dánsko byl velký zájem, místa byla hned pryč. Nabídek je ale stále hodně a je z čeho vybírat," říká studentka. Toho, že jede nakonec do Polska, nelituje. "Věřím, že cestování, zážitky a nové kontakty si najdu kdekoliv. Ve Španělsku jsem si našla kamarádku z Arménie a dodnes si občas píšeme."

Další informace o workcampech a registraci lze nalézt na inexsda.cz nebo nimc.cz.

Klíčová slova: workcamp

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.