11.04.2013 16:57


Zájem o dobrovolnictví mezi studenty stoupá

Autor: Markéta Černá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Sportovní oblečení, vstup do posilovny, zkušenosti, zážitky, ale především dobrý pocit z nezištné pomoci ostatním. To vše nabízí Dobrovolníci fakulty sportovních studií. Skupina je otevřená i pro studenty všech ostatních fakult Masarykovy univerzity.

Brno – Dobrovolníci FSpS se podílejí především na organizaci různých sportovních a společenských akcí v Brně. Studenti se tak coby pomocní organizátoři zúčastnili například Evropských her handicapované mládeže, Mistrovství České republiky v atletice 2011, loňského Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu juniorů nebo běžeckého závodu Vokolo Priglu.

Zapojení do dobrovolnické činnosti slibuje mnoho výhod. Kromě fakultního trička a půlročního vstupu do posilovny FSpS, jsou to hlavně dárky od organizátorů jednotlivých akcí, například oblečení, slevové poukazy, vstupy na sportoviště a další. Podle koordinátorky dobrovolníků Dobrovolníci pomáhali také na Evropských hrách handicapované mládeže. Markéty Staré to však pro studenty není nejsilnější motivace. „Hlavním a nejdůležitějším benefitem je dobrý pocit, který si účastníci z akce odnášejí,“ uvedla. Její slova potvrdila i dobrovolnice Jaroslava Cacková. „Akce si vybírám hlavně podle lidí, kteří jsou také přihlášení. Když se totiž sejde dobrá parta, tak nejenže moc rádi pomůžeme, ale ještě si to užijeme,“ řekla studentka tělesné výchovy a sportu.

Dobrovolníci Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity je občanské sdružení, které svou činností pomáhá různým organizacím už druhý rok. Zatím se téměř vždy setkali s příjemnou spoluprací. „Většinou jsou organizátoři velmi vděční a nadšení, že se i v dnešní době najdou mladí lidé, kteří jsou ochotni pomoci dobré věci. Jen velmi ojediněle se objeví akce, kde si organizátoři asi neuvědomují, že jim dobrovolníci prokazují svojí činností obrovskou laskavost,“ řekla Markéta Stará. Kromě toho, že se dobrovolníci snaží udržet kontakt s již známými partnery, stále vyhledávají nové akce, které by pro studenty mohly být zajímavé. Nyní například jednají o spolupráci na sedmém ročníku závodu dračích lodí na brněnské přehradě.

V současné době evidují Dobrovolníci FSpS přes tři sta padesát členů a zájem studentů stále stoupá. „V zimním semestru 2012 jsme zaznamenali vůbec největší nárůst počtu dobrovolníků,“ uvedla koordinátorka. Do budoucna chtějí dobrovolníci získat ve sportu takové jméno, aby o nich měly povědomí i větší sportovní kluby a organizátoři je sami kontaktovali. Nezavrhují ani možnost, že by své dveře otevřeli nejen studentům Masarykovy univerzity, ale celé veřejnosti.

 

Více informací na webových stránkách Dobrovolníků FSpS MU zde.

Klíčová slova: Dobrovolníci FSpS, organizace sportovních akcí, Markéta Stará

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.