12.04.2013 15:01


Zahrát si může každý, lákají volejbalové turnaje Masarykovy univerzity

Autor: Irena Menšíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Volejbal je bezpochyby jedním z nejpopulárnějších kolektivních sportů v České republice. S rostoucí oblibou se zvyšuje počet pořádaných turnajů. Jedněmi z nich jsou i volejbalové turnaje Masarykovy univerzity.

Přehrát audio

Audio

Autor: Irena Menšíková

Brno – Už v neděli odstartuje v Brně série volejbalových turnajů Masarykovy univerzity. První utkání v tělocvičně pod Hradem je určeno pro ženy a má podtitul Holky taky chtějí smečovat. Původně byly turnaje určeny pouze pro studenty Masarykovy univerzity, aby si vyzkoušeli herní atmosféru. Postupně se z akce stala tradice. „Letošní ročník poprvé otevíráme široké veřejnosti, takže se turnajů může zúčastnit každý, kdo si chce zahrát volejbal,“ uvádí organizátorka Alena Stará. Volejbalových turnajů se můžou zúčastnit smíšená i ženská družstva.

První ročník přeboru Masarykovy univerzity ve volejbale pro výkonnostní hráče se uskutečnil před deseti lety. „Postupně, dle zájmu studentů, jsem přidala smíšené turnaje pro hráče pokročilé úrovně, začátečníky a ženy,“ doplňuje Stará. Turnaje jsou organizovány každý semestr a dohromady se jich zúčastní přes tři sta volejbalistů.

V tělocvičně pod Hradem se odehrají i další turnaje. V sobotu 20. dubna zde poměří své síly začátečníci a hned následující den proti sobě nastoupí bývalí či současní závodní hráči volejbalu. Sérii turnajů uzavřou 27. dubna pokročilí, kteří se však profesionálně volejbalu nikdy nevěnovali.

Vyšší počet turnajů znamená náročnější organizaci. Aleně Staré s ní pomáhají studenti fakulty sportovních studií, z oboru management sportu. „Plní si tak oborovou praxi. Vyzkouší si práci v zákulisí turnajů od vytvoření plakátů, přes propagaci akce, shánění sponzorů až po organizování akce jako takové,“ upřesňuje Stará.

Klíčová slova: volejbal, turnaj, Masarykova univerzita

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.