07.03.2014 12:42


Zahájení Motosalonu patřilo nové motorce pro Karla Abrahama

Autor: Vlčková Kamila | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Motocyklový jezdec a brněnský rodák Karel Abraham odstartuje další sezónu Mistrovství světa silničních motocyklů v sedle nové motorky. Její slavnostní odhalení a křest se konal první den brněnského Motosalonu.

Brno – Na brněnském výstavišti mohou lidé navštívit Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení Motosalon 2014. K vidění jsou nejen motocykly nejrůznějších značek, ale také speciální oblečení pro motorkáře, helmy a jiná výbava související se světem motocyklů. Návštěvníci se mohou zúčastnit také autogramiád známých jezdců nebo bohatého doprovodného programu. Organizátoři mysleli i na děti, které si mohou vyzkoušet jízdu na minibikeu.

Oficiální zahájení letošního Motosalonu moderoval Stanislav Berkovec. Na pódium si pozval náměstka ministra dopravy České republiky Kamila Rudoleckého, ředitele Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje nebo šéfa motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů Vladimíra Přibyla. Symbolickou pásku s nimi přestřihl i generální ředitel brněnských Veletrhů Jiří Kuliš.

Všichni zmínili významnost a atraktivitu Motosalonu. „Je to jedna z nejpopulárnějších výstav na Veletrzích. Kolegové očekávají návštěvnost pětačtyřicet tisíc lidí, já ale doufám, že jich bude padesát tisíc,“ řekl při slavnostním zahájení Jiří Kuliš. Zároveň dodal, jak si váží toho, že se vystavovatelé Motosalonu účastní i v době, kdy se jim tolik nedaří. „Doufám, že jim Motosalon pomůže zvýšit prodej,“ dodal Kuliš. Zejména motorkář a propagátor bezpečné dopravy Leoš Tržil zdůraznil, jak je důležité správné motocyklové vybavení. „Jsem rád, že jsou na Motosalonu i stánky, které představují a prodávají bezpečnostní oděvy a doplňky,“ dodal Tržil.

 

Po zahájení Motosalonu již na pódium vystoupily známé osobnosti, které měly za úkol pokřtít novou motorku pro Karla Abrahama. K Berkovcovi se přidali Eva Decastelo, Linda Finková, Jan Révai, Pavel Liška a Dalibor Gondík. Kromě nich se slavnostního odhalení motorky zúčastnili i kaskadér Josef Sršeň, mluvčí brněnského Automodtodromu Jiří Smetana a motocyklový jezdec Karel Hanika. Všichny spojuje láska k motocyklům. Dalibor Gondík znovu zdůraznil bezpečnost jízdy. „Myslím, že na silnicích bychom neměli bojovat s auty a ostatními jezdci, ale spíše se vzájemně podporovat,“ řekl.

Slovo nakonec dostal Jiří Smetana, který na veletrhu zastupoval Abrahama. Ten totiž začíná testovací jízdy v Kataru. Smetana krátce představil motorku značky Honda, model RCV1000R, na které bude Abraham jezdit v nadcházející sezóně. „Karel sice ještě léčí zranění ramene, ale doufám, že tuto krásnou motorku uvidíme na předních příčkách,“ dodal Smetana krátce před odhalením stroje.

Jakmile skupina kolem Dalibora Gondíka odhalila nový motocykl, který byl schovaný pod černou plachtou, přišlo na řadu šampaňské. Příznivci Karla Abrahama nyní doufají, že nový stroj přinese brněnskému jezdci v MotoGP štěstí. „Abrahamovi fandím a doufám, že se mu bude s novou motorkou dařit. Hlavní je, aby doléčil zranění a také aby se mu všechna další letos vyhla. Jenom nová motorka mu totiž k dobrému umístění nepomůže,“ myslí si jeden z fanoušků David Havlíček.

Mistrovství světa silničních motocyklů začne 23. března. Karel Abraham se opět představí v nejsilnější kubatuře, kde loni skončil na celkovém čtyřiadvacátém místě.

Klíčová slova: Motosalon 2014, Karel Abraham, BVV, Výstaviště,

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.