08.12.2017 10:11


Žadatelé se ubytovacích stipendií dočkají až po Novém roce

Autor: Petra Vaňková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Studenti Masarykovy univerzity v Brně dostanou letos svá ubytovací stipendia později než v minulých letech. Termín vyplácení je stanoven na 8. ledna 2018. V předešlých letech studenti peníze měli na svých účtech před Vánoci. Podle vysokoškolského zákona musí mezi vydáním rozhodnutí o přiznání stipendia a jeho vyplacení uběhnout třicetidenní odvolací lhůta. 

Brno - Mnoha studentům způsobilo posunutí vyplácení peněz za ubytovací stipendium problémy. Ti, kteří si pozorně přečetli rozhodnutí o přiznání stipendia vědí, že za tento semestr peníze obdrží až po Novém roce. Někteří ale o této novince stále neslyšeli. ,,Popravdě se to dozvídám až od vás. Štve mě to, protože jsem s penězi na dárky už počítala,” říká studentka Marie Glatzová.

Studenti musejí počkat, až rozhodnutí o přiznání stipendia nabude právní moci. Tato lhůta se počítá od doručení rozhodnutí žadateli. ,,V předchozích letech bylo stipendium vypláceno ještě před nabytím právní moci rozhodnutí, v této praxi však nebude studijní odbor pokračovat,” uvedla Martina Vlková, vedoucí studijního odboru Rektorátu Masarykovy univerzity. 

Na konci loňského zimního semestru studenti peníze obdrželi zhruba v polovině prosince. Jednalo se o necelé tři tisíce korun na osobu. ,,O posunutí termínu mi řekl kamarád, sama bych si toho asi nevšimla. Udělalo mi to čáru přes rozpočet, jelikož jsem za peníze chtěla nakoupit dárky a také jízdenku domů,” prohlásila Veronika Charvátová, která do školy dojíždí z Havířova. 

Masarykova univerzita v minulém semestru vyplatila studentům na ubytovacím stipendiu více než čtyřicet tři miliónů korun. Stipendium, které studenti dostali na konci jarního semestru 2017 bylo 2970 korun. Loni před Vánoci to pak bylo 2930 korun. ,,Nyní činí výše ubytovacího stipendia 3031 korun a počet studentů, kteří jsou oprávněni obdržet ubytovací stipendium, je téměř čtrnáct tisíc,” uvedla Karolína Ivánková, administrátorka studijního odboru Rektorátu Masarykovy univerzity.

 

Klíčová slova: stipendium, univerzita, peníze, studium

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.