01.04.2013 12:37


Za rozmary počasí mohou zimní předměty

Autor: Martin Vojáček | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Na FSS se manipuluje s počasím. Vyplývá to z analýzy, kterou zpracovali posluchači genderových studií. Ve své petici navrhují změny na katedře politologie, které mají konečně přinést jarní počasí.

Brno - A je to venku. Za nekončící zimu může vedení Fakulty sociálních studií. Přišli na to studenti předmětu GEN112 – Krátké rukávy a sukně, kteří rozebrali možné příčiny toho, proč na začátku týdne pravidelně před fakultou sněží. V dokumentu, který má Stisk k dispozici, jmenují dva hlavní závadné předměty, které se vyučují na katedře politologie – Skandinávská politika a Politika v Rusku. „Zařazení těchto předmětů do jarního semestru je účelové,“ tvrdí jedna z autorek dokumentu Iva Láskorádová.Sníh před fakultou, tradiční obrázek posledních dní. Foto: Martin Vojáček

Podle dalšího ze studentů Jaromila Kopala je souvislost zjevná. „Oba zmiňované kurzy se vyučují z kraje týdne, kdy Brno pravidelně zažívá sněhovou kalamitu. Naopak náš předmět je v pátek, kdy bývá situace diametrálně odlišná,“ uvedl Kopal. Místo zimních předmětů navrhuje zařazení kurzů Politika na Bahamách a Etiopská politika. „Zimní předměty do jarního semestru nepatří,“ dodal Jaromil.

Vyučující z katedry politologie se k problému zatím nevyjádřili. „Nic o petici nevím,“ řekl Stisku mluvčí katedry Jiří Zima. Na dotaz, proč katedra přesunula Politiku v Rusku z podzimního do jarního semestru, odpověděl vyhýbavě. „Vycházíme ze směrnic Evropské unie, která požaduje rovnoměrné rozdělení kurzů do semestrů,“ odvětil Zima.

Možná tedy jde o celkovou strategii EU v boji proti globálnímu oteplování. Aktivisté však mobilizují síly a jsou schopni jít ještě dál. „Chystáme se bojkotovat průběžné testy a pokud sněžení vydrží i nadále, budeme chtít anulovat celý semestr,“ uzavřel Jaromil Kopal. 

Klíčová slova: předměty, jaro, fss

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.