24.03.2011 12:45


Z talíře do talíře

Autor: Anežka Michnová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Publicistika

Desítky autorů popisují setkání třetího druhu, nastiňují možnost kolonizace mimozemských světů lidmi a se zdviženým ukazovákem upozorňují, že jsou mezi námi a stále nás pozorují.

Názory na to, kde, kdy a jak nás mimozemšťané sledují, se značně liší. Mnozí předpokládají, že pronikli do zpravodajských služeb, jiní trvají na jejich zaangažovanosti ve světových vědeckých laboratořích a najdou se i tací, kteří se domnívají, že se nechali zaměstnat na veřejných toaletách, neboť jak se říká, podle úrovně záchodů se pozná kultura národa.

Z talíře do talíře

Tyto teorie považuji za překonané. Kdyby se chtěli mimozemšťané dozvědět něco o lidstvu, zamířili by do veřejných stravovacích zařízení, nejlépe vysokoškolských menz. Kde jinde by mohli najít tolik nadějných mladých lidí v neformálním prostředí? Jestli to zkusili v některém studentském klubu, zvláště před zavíračkou, a teď se na domovské planetce B 612 přednáší závěry výzkumu, máme se na co těšit. Už aby zavedli školné; když prý budeme chodit méně na večírky, v pohodě ho zaplatíme a navíc nebudeme kazit reputaci Země.

Vysokoškolské jídelny poskytují dostatek anonymity a materiálu pro kvalitní výzkum. Někdy tajně poslouchám, o čem se baví ostatní. Když slyším slova jako „individuální habitus příslušníka nižší střední třídy“, „postmodernistická pseudoobjektivita“ nebo „luminální fundus žaludku“, tetelím se radostí, ať už to znamená cokoli. Jsem obklopena vzdělanci, kteří ani u oběda nedokáží přestat myslet na svou oligodynamickou palatofoniální machu, místo aby planě žvanili o počasí a o fotbale.

Kdepak, pokud nás mimozemšťané pozorují, pak je to určitě v menzách. Kdybyste je tam zahlédli, napište o tom do Stisku! 

Klíčová slova: menza, mimozemšťani

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.