20.05.2012 12:43


Z fakultních výtahů vyleze druhá Rychlovka

Autor: Daniel Zach | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Rozbít trapné mlčení ve výtahu, vyplnit bílá místa bezmyšlenkovitého civění na oplechované stěny výtahů - takovou motivaci měla skupina studentů Fakulty sociálních studií, kteří natočili, a brzy i představí, druhý díl zábavně-soutěžního pořadu Rychlovka ve výtahu.

Brno Jaká fakulta Masarykovy univerzity je nejmladší? Co je to gender? Nevíte. Tak co je to fligna? Takovými otázkami překvapovaly v prvním díle nicnetušící osádku výtahů Fakulty sociálních studií moderátorky Aneta Sklenářová a Magda Satinská. Každá si vzala pod patronaci jeden z nich a sčítaly správné odpovědi.

Proč natočit další Rychlovku ve výtahu? Důvodem je snaha zbavit se chorobného sklonu k leštění zrcadel. Foto: Daniel ZachVítězství v prvním díle oslavila Aneta Sklenářová, v jejímž výtahu padlo více správných odpovědí. "Velmi těžce jsem prohru nesla. Musela jsem navíc kvůli sázce umýt celý výtah. Druhý díl je hodně o tom, jak mě to poznamenalo," vylíčila motivaci k pokračování poražená Magda Satinská. Druhý díl je tedy de facto soubojem moderátorek. Zvítězí v něm ta, které odpoví správně více lidí.

Rychlovka ve výtahu je produktem povinně volitelného kurzu Web TV, který na Katedře mediálních studií a žurnalistiky vede Partick Diviš. "První díl se mi líbil. Bylo to něco úplně nového, co se na fakultě zatím nedělalo. Studenti si celý pořad vymysleli, vytvořili námět, scénář a pořad pak i natočili a vypublikovali," řekl Diviš. Na to, jak bude vypadat pokračování, je sám zvědavý. "Určitě bude výpravnější, posílila dějová linie dvou moderátorek a jejich souboje, do kterého vstupuje postava mentálního kouče," dodal Diviš.

Přestože posílila dějová část, Rychlovka ve výtahu je především o soutěžních otázkách a odpovědích lidí. Ti nevědomky nastupují do výtahů na Fakultě sociálních studií. Foto: Daniel ZachPrvní díl Rychlovky ve výtahu shlédlo na stránkách Munimedia.cz momentálně asi sedm set lidí, povědomí o ní se rozšířilo i mimo fakultu. "Kamarád studuje v Brně sociologii a sdílel odkaz na Rychlovku na Facebooku. Nejdřív mě nalákal název, to je pravda. Nakonec jsem se dobře pobavil," uvedl jeden z mimofakultních diváků Zdeněk Franta.

Jestliže jste dosud neviděli první díl Rychlovky ve výtahu, najdete ji ZDE. Upoutávka a kompletní druhý díl se pak objeví v nejbližších dnech na stránkách Munimedia.cz v sekci mmtv.

 

 

Klíčová slova: Rychlovka ve výtahu, Web TV, promo, Fakulta sociálních studií, Katedra mediálních studií a žurnalistiky

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.