25.03.2017 10:16


Vyučující Masarykovy univerzity porazili studenty v nové vědomostní soutěži

Autor: Michaela Střížová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Masarykova univerzita hostila první díl nové rozhlasové soutěže Vyzyvatelé. Za obory geologie a speciální pedagogika se proti dvoučlennému týmu pedagogů postavil tým celkem čtyř studentů, tedy dvou za každý obor. V sedmikolovém souboji nakonec zvítězili vyučující, děkan přírodovědecké fakulty Jaromír Leichmann společně s logopedem Petrem Kopečným.

Za obor geologie vyhrál děkan přírodovědecké fakulty Jaromír Leichmann. Foto: Michaela Střížová

Brno – V nové vědomostní soutěži Vyzyvatelé se v sobotu ráno utkali dva vyučující a čtyři studenti z Masarykovy univerzity. Jedním z vítězných reprezentantů, které zvolila prorektorka univerzity, je i děkan přírodovědecké fakulty Jaromír Leichmann. Soutěžní otázky se mimo všeobecných znalostí týkaly také oborů geologie a speciální pedagogiky. Obzvlášť v poznávání zvukových nahrávek měli problém nejen studenti. „Ve filmech se moc neorientuji, takže otázky s nahrávkami byly složitější,“ řekl Leichmann.

Co bylo hlavním účelem soutěže?

Byla to spíše taková zábavná hra. Myslím si, že je dobré, když se učitelé potkají se svými žáky tak trochu neformálně a je u toho legrace. To, že jsme se společně zúčastnili takové soutěže, považuji za dobrý nápad.

Znal jste se studenty z vašeho oboru, proti kterým jste soupeřil?

Ano, určitě. My na geologii nejsme moc velký obor, proto v těch vyšších ročnících znám skoro všechny studenty.

Připravoval jste se nějakým způsobem na soutěž?

Vůbec ne, protože jsem věděl, že tu budou všeobecné otázky a na ty se připravit nedá. Celý život se nedá dohnat v jednom týdnu. Buďto si tu informaci člověk někdy předtím přečetl a bude otázku vědět, nebo ne.

Byl jste nervózní?

Ani ne. Účastnil jsem se ještě horších debat a diskuzí, než byla dnešní soutěž. Navíc pan moderátor byl velmi hodný a vtipný, takže jsem nemusel být.

Jaká otázka pro vás byla nejtěžší?

Když se ptali na nějaké ty divné žáby. Vědět, že Mantella je název nějaké exotické žáby, to bylo těžké.

Jaká byla naopak nejlehčí otázka?

Nejlehčí otázkou bylo, co se stalo z Pangeou, když se rozpadla. To se učí studenti prvního ročníku hned na první hodině. Přemýšlel jsem, jestli to není nějaká záludnost. Spíše mě zmátlo, co má taková jednoduchá otázka znamenat. 

Klíčová slova: Rozhovor, univerzita, vědomostní soutěž

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.