14.03.2015 21:02


Výtěžek z charitativní sbírky poputuje na Ukrajinu

Autor: Křivánková Andrea | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

V uplynulých dvou týdnech se na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity konala dobrovolná sbírka pro lidi postižené konfliktem na Ukrajině. Vybíralo se oblečení, deky, ale i hračky, dětské plínky a kočárky. Výtěžek bude směřovat do uprchlických táborů na východě státu, ale i jiných postižených oblastí.

Brno – Sbírku na podporu strádajícím rodinám na Ukrajině pořádala v Brně vedoucí Katedry sociální pedagogiky na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity Lenka Gulová. Iniciovala ji však ukrajinská organizace Asociace pro mezinárodní otázky, která doktorku požádala o pomoc ve snaze zapojit Česko do zlepšování stavu na Ukrajině. Katedra s asociací spolupracuje už druhý rok, a to na projektu podpory sociálních pedagogů do škol.Charitativní sbírka poputuje k potřebným na Ukrajině. Foto: Andrea Křivánková

„Překvapilo nás, kolik lidí se o sbírce dozvědělo,“ řekla Kateřina Štěpařová, která vedoucí katedry zastupuje. „Vysbíralo se hodně materiálu, ale přesné množství nevíme. Výtěžek budeme počítat až při odvozu,“ uvedla. Pytle s darovanými věcmi zaplnily dvě místnosti.

Mezi vybranými předměty se najde nejen oblečení, ale i suché jídlo, hygienické potřeby, spacáky nebo léky. „Žádný dar jsme neodmítli. Pokud by nějaké věci odmítla asociace, předali bychom je Armádě spásy,“ objasnila Štěpařová.

Do charitativní sbírky se zapojily desítky studentů katedry nejen svými příspěvky, ale i jako dobrovolníci při organizaci. „Přišlo mi to po dlouhé době jako smysluplná akce,“ vyjádřila se Tereza Blažková, která se sbírky chtěla zúčastnit. „Kromě lítosti a diskutování chce konečně někdo reálně pomáhat,“ dodala.

Po odvozu materiálu plánovaným na příští týden bude Lenka Gulová v kontaktu s asociací, aby kontrolovala, jestli se výtěžek opravdu dostal k potřebným.

Klíčová slova: charita, sbírka, Ukrajina, Masarykova univerzita

Fotogalerie">

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.