06.11.2013 20:44


Výstava v Urban centrum láká na domácí násilí

Autor: Tomáš Lupínek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Domácímu násilí nejen na ženách se věnuje aktuální výstava fotografií a studentských prací v prostorách Urban centra ve Staré radnici. Na návštěvníky čeká kromě obrazových materiálů i projekce krátkých tematických filmů.

Brno – Domácí násilí se může odehrávat v blízkém okolí člověka, aniž by si toho všiml. Asi tak by se dalo shrnout poselství výstavy, která od úterý 5. listopadu probíhá v prostorách brněnského Urban centra na Staré radnici. Organizátoři si pro návštěvníky připravili fotografie, výběr studentských prací a projekci tematických filmů a krátkých klipů.

Cílem výstavy je seznámit veřejnost s projevy domácího násilí a s riziky, které tento fenomén přináší.
„Akce má ukázat, že pachatelem může být i člověk, který tak na venek vůbec nepůsobí,“ řekl pracovník Urban centra Pavel Benda. Expozice je rozdělena na dvě části. První představuje sérii profesionálních fotografií autorky Petry Dolečkové, v druhé mohou návštěvníci vidět tematická díla žáků základních a středních škol. Součástí je i projekce krátkých filmů a spotů varujících před tímto fenoménem.
„Líbilo se mi to, i když jsem čekala něco úplně jiného," popsala své dojmy studentka Anna Kořínková. „Mám pocit, že se o tomto tématu ve společnosti málo mluví," dodala Kořínková. Součástí doprovodného programu jsou také dva konzultační bloky s odborníky z občanského sdružení Magdalenia, které se zabývá prevencí domácího násilí a pomocí jeho obětem.

Výstavu pořádá Interdisciplinární tým města Brna ve spolupráci se sdružením Magdalenia. Lidé ji mohou navštívit až do 28. listopadu.

Klíčová slova: Domácí násilí, výstava, Stará radnice Brno, Magdalenia

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.