10.04.2012 12:59


Vysokoškoláci si mohou koupit Microsoft Office za zvýhodněnou cenu

Autor: Nela Patschová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Nová sada Microsoft Office 2010 pro vysokoškoláky je už běžně k dostání. Studentská cena se pohybuje kolem dvou a půl tisíce korun. Sada Proffesional, která je obsahově stejná, stojí kolem patnácti tisíc.

Brno Nová sada Microsoft Office 2010 pro vysokoškoláky nabízí stejné programy jako sada Professional. Ta je však sedmkrát dražší než sada pro vysokoškoláky, kterou můžete pořídit za dva a půl tisíce korun. "Možná že i takto zvýhodněná cena sady může být pro některé velkou investicí. Na druhou stranu mohou sadu používat i po odchodu ze školy," řekl manažer Microsoft Office Petr Bobek. Pro soukromé účely je možné používat sadu i po skončení studia. Ale absolventi si už sadu zakoupit nemohou.

Přestože cena sady pro vysokoškoláky je výrazně nižší než u ostatních sad, pro některé studenty je koupě stále příliš drahá. "Bylo by sice fajn mít novější a možná lepší programy, ale dva a půl tisíce je pro mě víc než dost. Nevyplatí se mi kupovat nové za takovou cenu, když staré ještě stále funguje," uvedl student Masarykovy univerzity Tomáš Páleníček. Už dva týdny po uvedení sady do prodeje se sada pro vysokoškoláky navíc objevila ke stažení hned na několika webových stránkách. "Otázkou zůstává, zda si studenti, kteří jsou ve stahování mnohdy velmi zběhlí, budou sadu i za takovou částku kupovat. Pořád si ji totiž mohou zadarmo stáhnout na internetu," popsal své pochyby technik informačních technologií Jaroslav Pokorný.  

Ilustrační foto Autor: Nela Patschová

Nový systém ověřování statusu studenta a prodeje sady pro vysokoškoláky ulehčuje práci nejen prodejcům, ale i zákazníkům. "Způsob distribuce sad pro studenty byl vždy komplikovaný, protože studentský status museli ověřit prodejci specializovaní na akademickou část trhu. Ale novou sadu pro vysokoškoláky nyní prodáváme prostřednictvím maloobchodů a ověření studentského statusu provádí sám zákazník na internetových stránkách," uvedl Bobek. Stejná pravidla platí i pro vysokoškolské vyučující, kteří si mohou sadu pořídit také. Mohou ji ale použít jen pro soukromé účely, nikoliv například k výuce.

Sada pro vysokoškoláky obsahuje aplikace Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher a Access v nejnovějších verzích. Nárok na zakoupení mají studenti vysokých škol, univerzit i nástaveb vyšších odborných škol, kteří jsou zapsaní na denní a dálkové studium, a rovněž vyučující na stejných školách. Licence je přenositelná na nová zařízení a umožňuje instalaci až na dva počítače uživatele zároveň.

Klíčová slova: software, vysokoškolák, nízká cena, Microsoft Office

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.