07.03.2014 14:00


Vydřené play off je tady, Buldoci se rvou o postup

Autor: Plevák Ondřej | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Brněnskému florbalu se možná blýská na lepší časy. Špatný vstup do základní části Autocont Extraligy dohnali hráči  itelligence Bulldogs Brno vítěznou sérií v jejím závěru a postoupili tak do play off. Zde proti nim stojí Vítkovice, které patří každý rok k největším favoritům na zisk poháru. Souboj začal dvěma zápasy na Ostravsku a za remízového stavu se stěhuje do Brna.

Brno – Na podzim loňského roku by hráči i fanoušci „Buldoků“ nejraději zapomněli. Po úvodních šesti kolech měl tým na kontě stále nula bodů a jeho cíl, tedy postup mezi nejlepších osm, se zdál jako nesplnitelný úkol. Změna trenéra však znamenala obrat a hra se po příchodu Rudolfa Škubala značně zlepšila. „Zlom v náš prospěch přišel asi při domácí výhře nad Tatranem Střešovice, to nás dostalo na vítěznou vlnu,“ myslí si jednička Bulldogs na brankářském postu Filip Kejík. Zároveň dodává, že porážky Pardubic a Liberce byly asi těmi nejdůležitějšími momenty, které vedly k osmému, tedy poslednímu postupovému místu do play off.

1. SC WOOW Vítkovice jsou pro brněnské florbalisty dá se říct osudové. Ve čtvrtfinále se tyto dva týmy utkávají už počtvrté v řadě, z postupu se v minulých letech zatím vždy radovali florbalisté ze Slezka. „Buldoci to mají vždy předem dané, ani nemusí čekat na los. Vítkovice jsou už tradice,“ směje se bývalý hráč brněnského klubu Daniel Hruška. Na zlomení nelichotivé bilance to po základní části nevypadalo ani letos, vzájemná měření sil v průběhu roku vyzněla v obou případech lépe pro Vítkovice.

I ve čtvrtfinále, které začínalo na palubovce Vítkovic, bylo o roli favorita jasno, realita však vypadala poněkud jinak. „První utkání bylo sice klasicky nervózní, nám se ale dařilo zůstat v klidu, bránit vítkovický tlak a hrozit z brejků. Ke konci při nás sice stálo trochu štěstí, ale zápas jsme vyhráli,“ dělí se o dojmy Kejík. Vítězství v poměru 5:4 znamenalo dobrou pozici do odvety, která byla na programu hned o den později. Ta však měla poněkud jiný scénář. Domácí hru zlepšili a Buldoky k vážnějším šancím nepouštěli. Hosté z Brna si sice dokázali vypracovat pět přesilových her, ani jednu ale neproměnili. Prohra 0:4 tedy znamenala srovnání série na 1:1.

Už zítra se souboj přestěhuje do jihomoravské metropole a domácí Bulldogs doufají v naklonění vah na svou stranu. Brněnská hala Vodova se může pyšnit nejlepší návštěvností v lize, i to by  mohl být jeden z elementů potřebných k vítězství. První ze dvou utkání před domácím publikem začíná zítra v 17 hodin.

Klíčová slova: florbal, Bulldogs Brno, Vítkovice

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.