28.02.2013 21:56


Vybíráme notebooky vhodné pro studenty

Autor: Ondřej Šulík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Začal nový semestr a možná některý z vás čtenářů chce nové předměty studovat skrze nový stroj. Jaký notebook si vybrat, aby uspokojil všechny požadavky studentského života? Na tuto otázku se v článku pokusíme odpovědět.

Brno - Vlastní počítač je pro studenta na Masarykově univerzitě nutnost. Bez něj se nezapíšete do kurzů, nepřihlásíte na zkoušku a mnohdy se bez laptopu na onu zkoušku ani nenaučíte. Zkrátka vlastní přenosný počítač je životně důležitý. Ale stejně jako ostatní věci na planetě i notebooky stárnou a ničí se (ať už jej skolí virus nebo se porouchá baterie). Jestli se podobná patálie stala i někomu z vás, pokusíme se vám poradit s výběrem nového stroje. 

Studentka radiologie Lucie Bienová používá svůj notebook na učení,ale častěji se k němu sedne kvůli zábavě a odpočinku

Jaký by ale měl být optimální „notes“ pro studenta? Michaela Zahnášová, která studuje první ročník psychologie, si ten správný počítač představuje jasně: „Určitě musí být hlavně lehký. Hodně mých spolužáků si nosí laptopy na přednášky. Já svůj nenosím hlavně proto, že se mi nechce tahat. Možná kdybych měla nějaký lehčí model, taky bych si psala poznámky do laptopu.“ Váha je u požadovaného modelu hodně důležitá. Máme však i jiné vlastnosti, kterými by měl ten nejlepší notebook oplývat. Jakub Matoušek z Ekonomicko-správní fakulty se zmiňuje o výdrži baterie: „Určitě bych chtěl notebook, který nemusím nabíjet co půl hodiny. Na přednáškách se totiž ne vždy dostanu k zásuvce, abych byl na nabíječce.“ 

Vedle váhy a výdrže studenti určitě ocení i velkou kapacitu na disku na všechny ty seriály nebo filmy, někteří budou vybírat podle vzhledu, ale úplně všichni se budou dívat na cenu nového počítače. Tým expertů z prodejny Mironet nám podle řečených kritérií poradil čtyři modely.  Ve fotogalerii jsou jmenované notebooky ukázané a u každého modelu je i odkaz na podrobnější popis a cenu. Vybrané počítače je možné zakoupit i u jiných prodejců na internetu a někdy i levněji. Doporučujeme použít například služby těchto stránek, kde se u určitého výrobku srovnávají ceny v internetových obchodech.

Prvním je barevný netbook Asus, který nejlépe splňuje požadavky ohledně nízké hmotnosti. Dlouho mu vydrží baterie a poměr cena/kvalita je znamenitý.

Druhým je další model od firmy Asus. Kromě výdrže a nízké váhy se vyznačuje i tím, že má dotykový displej, takže se dá plně využít potenciál nejnovějších Windows 8.

Dalším adeptem je Lenovo Ideapad S400. Je tenký, lehký a z kvalitně zpracovaných materiálů. Poměr cena/výkon je podle slov expertů vynikající.

Posledním jmenovaným je designový model Sony VAIO. S podsvícenou klávesnicí a kvalitním zpracováním se řadí mezi špičku. Je zaměřen zejména na multimediální zábavu a také na počítačové hry. 

Teď už jen z čeho vybraný "notes" zaplatit. Peníze z brigád, příspěvky od rodičů, nebo asketicky spořivý život vás může dovést k vybranému stroji. A pokud se tak zadaří, přejeme úspěšné studium pomocí nového ultralehkého "děla" s úžasným poměrem cena/kvalita. 

Klíčová slova: Notebook, doporučení, Lenovo, Asus, Sony

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.