30.04.2012 19:48


VUT Majáles láká na zahraniční kapely a vstup zdarma

Autor: Jarmila Brhelová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Květen je v České republice ve znamení majálesů. V Brně jejich příchod předznamenal 27. dubna Čarodějáles. Největším lákadlem pro studenty, a rozhodně nejen pro ně, je tradičně Brněnský Majáles, který se letos koná 11. května v Komárově. Jak v jejich konkurenci obstojí teprve druhý ročník VUT Majálesu?

Brno – Domácí i zahraniční hudební skupiny na několika pódiích, majálesové průvody, doprovodné hry a soutěže. Organizátoři brněnských majálesů se předhánějí, kdo nabídne zajímavější program. Finance studentů ale nejsou neomezené, a proto se velkým lákadlem může stát vstup na akci zdarma. Ten nabízí VUT Majáles, který se bude konat 3. května v areálu kolejí pod Palackým vrchem Vysokého učení technického v Brně.

První ročník VUT Majálesu navštívilo téměř deset tisíc lidí. „Loni měla akce velký úspěch. Doufáme, že obdobné návštěvnosti dosáhneme i letos,“ uvedl organizátor Oldřich Vojáček. Na dvou pódiích vystoupí 3. května devět domácích i zahraničních kapel. Největšími lákadly jsou podle pořadatelů španělská ska punková skupina The Locos, zpěvák Rocky Leon, čeští Mandrage, ska/reggae skupina Pub Animals či pop-punkové Rybičky 48. Návštěvníky čeká ale také majálesový průvod, herní zóna pod širým nebem a after party na Flédě.

„Loni jsem se neúčastnil, ale letos si VUT Majáles nenechám ujít. Na to, že je akce zadarmo, se mi výběr kapel zdá velmi dobrý. Na festival se chystá většina mých spolužáků; soudím, že návštěvnost bude vysoká,“ myslí si student Ivo Remiš.

„Jsme jediní, kdo nabízí zahraniční interprety zdarma, a to je velké lákadlo. Na akci zdarma si lidé vždy čas najdou,“ řekl s nadsázkou Oldřich Vojáček. „Je dobře, že se v Brně počet festivalů zvýšil. Zdravá konkurence mezi organizátory podle mě zvyšuje kvalitu akcí pro návštěvníky. S organizátory některých festivalů dokonce spolupracujeme, rozhodně je nebereme jako nepřátele,“ prozradil Vojáček. Jak dodal, organizaci majálesu zajišťuje Vysokoškolský klub Terč, který pro studenty po celý rok připravuje různé společenské akce. 

Klíčová slova: majáles, Brno, VUT

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.