19.03.2014 14:29


Vlci zavyli na Melodce už popáté

Autor: Vendula Gregorovičová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Tradiční metalcorový svátek všech zapálených fanoušků z Brna a okolí, to byla včerejší Night of Wolves na Melodce. V průběhu večera se na pódiu vystřídaly čtyři skupiny zastupující českou hardcorovou a metalcorovou scénu.

Brno – Známý brněnský klub Melodka hostil v úterý večer již popáté akci Night of Wolves (Noc vlků), oblíbenou především u milovníků tvrdší hudby. Pořadatelem byla brněnská progressive-metalcorová skupina Corposant, která si na akci přizvala další kolegy z branže – Escape From August ze Studénky, ostravské The Truth Is Out There a Shadow Area ze Strážnice na Hodonínsku. 

Večer zahájila velká neznámá, kapela Escape From August, která vyjela na své první tour díky ostříleným The Truth Is Out There (TTIOT). Ti je přizvali na svou právě probíhající koncertní šňůru po jižní Moravě a Slovensku. Ačkoliv na kapelu ze Studénky padl „černý Petr“ a klub byl na začátku jejich vystoupení v půl osmé téměř prázdný, alternativní metal v moravskoslezském kabátu neurazil a na konci vystoupení se již pod pódiem shlukovali nadšení fanoušci.

Shadow Area.

Štafetu po Escape From August převzali „vlčí“ pořadatelé, ostřílení Corposant z Brna. „Máme jednoduché pravidlo, chceme dělat koncerty, na které bychom šli taky. Někdy se s kapelami známe, jindy je zveme na základě zajímavé nahrávky. Bonus je pak, když vše klape i v backstagi, což je i případ pátého dílu Noci vlků, protože The Truth is Shadow Corposant rovná se zvěrstvo,“ prozradil jeden z členů Corposant Roman Fianta. Progresivní metalcore v jejich podání byl jako vždy na výbornou, frontman skupiny strávil většinu koncertu pod pódiem a nadšeně tancoval v publiku. Na jednu píseň ze svého setu si přizvali i zpěváka z další přítomné kapely, Pavla Svačinu z Shadow Area, která už se připravovala na své vystoupení.

Strážničtí Shadow Area také nejsou žádnými nováčky a jejich crossover/metalcorové zpěvy zazněly už snad ve všech koutech naší republiky. Kromě chytlavých refrénů se skupina může pyšnit i velkou variabilitou vokálů, které mají na svědomí dva zpěváci. U Shadow Area se tak dočkáte typického řevu i čistého zpěvu. Spolu s téměř divadelním vystoupením, které na pódiu předvádí a dostávají tak diváky do varu, se jedná o dokonalý hudební zážitek. „Přišla jsem kvůli Corposant a TTIOT, ale po dnešním večeru můžu říct, že Shadow Area zařazuji mezi své oblíbence, jejich vystoupení bylo skvělé,“ svěřila se po koncertě jedna z návštěvnic Eva Klimendová.

Večer uzavřela hardcore-elektronická parta Ostraváků The Truth Is Out There, kteří se řadí mezi špičku tohoto žánru u nás. Během jejich metal-dubstepového vystoupení bylo pod pódiem velmi živo a dostalo se i na fanoušky oblíbenou „taneční kreaci“ Wall of Death (stěnu smrti). TTIOT navíc o víkendu vydali EP s pěti novými skladbami, které si mohli návštěvníci na Melodce koupit. S ním se také vydávají na výše zmíněné pětidenní turné, které zakončí v sobotu ve Strážnici na Hodonínsku, rodném městě jejich zpřátelené kapely Shadow Area.

Kapela Corposant hodlá s Night of Wolves pokračovat i do budoucnosti. „První díl Night of Wolves proběhl 12. října 2012 na Melodce, působiště se od té doby nezměnilo. Máme radost, že akce postupně začínají získávat dobré jméno a záruku kvalitního zážitku,“ dodal Roman Fianta.

Klíčová slova: Night of Wolves, Melodka, hardcore, metalcore, hudba

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.