18.05.2015 18:39


Více než tři sta závodníků zdolalo AZ Tower

Autor: Petrušková Veronika | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Možnost vyběhnout po schodišti na nejvyšší budovu v České republice měli včera brněnští běžci. V závodu je čekalo třicet pater a 631 schodů.

AZ Tower je nejvyšší budovou v České republice. Foto: Veronika Petrušková

Brno – První ročník závodu Schody AŽ nahoru včera přilákal více než tři sta sportovců. Své síly mohli poměřit profesionálové i amatérští běžci. Nejrychleji vrcholu dosáhl čtyřiadvacetiletý Tomáš Maceček s časem 2 minuty a 38 vteřin.

Závodníci se poprali s třiceti patry a 631 schody, museli si tedy dobře rozvrhnout síly. Podle Macečka bylo nejdůležitější nepřepálit start a nesledovat, ve kterém patře se soutěžící zrovna nachází. Běžci startovali ve dvaceti vteřinových intervalech. Po dosažení cíle obdrželi fotografii na památku a symbolickou medaili. Následně mohli soutěžící zdolat ještě několik málo kovových schodů a vystoupat na úplný vrchol budovy.

Na závod se lidé připravovali různě. Někteří trénovali doma, jiní raději zvolili klasický běh. „Moc jsem netrénoval. Jsem zvyklý běhat, ale ne do schodů,“ řekl jeden ze sportovců Vojtěch Vízner. Ředitel závodu Aleš Čtvrtníček, který běžel jako předvoj před zahájením samotného závodu, věří, že podobné akce jsou příjemným zpestřením tréninku nebo novou metou k pokoření.

Běžci se při závodu mohli přidržovat zábradlí. Organizátoři měřili čas jednotlivých soutěžících pomocí speciálních čipů. Diváci mohli sledovat výsledky na světlených tabulích. Do finále se dostalo třicet mužů a deset žen s nejlepším časem, kteří následně běželi podruhé.

Klíčová slova: az tower, schody až nahoru, běh, závod

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.