14.05.2020 11:28


Věříme, že současná krize vyvolá u lidí větší potřebu dělat něco se svou kondicí a imunitou, říká manažer posiloven Form Factory

Autor: Magdalena Chorá | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Kvůli vládním opatřením proti šíření nemoci covid-19 se 13. března uzavřely posilovny. Nyní jsou opět v provozu, ale návštěvníci musí dodržovat bezpečnostní opatření a stále nefungují šatny ani sprchy. Podle manažera řetězce posiloven Form Factory Jana Rezka přišla první den znovuotevření zhruba pětina návštěvníků a čísla se zvyšují v návaznosti na postupné uvolňování.

Form Factory má otevřeno od 27. dubna, kdy přišla asi pětina obvyklého počtu zákazníků. Zdroj: Facebook Form Factory

Praha – Form Factory je se svými patnácti pobočkami největší sítí posiloven v České republice a v posledních měsících se jí výrazně dotkla opatření kvůli šíření koronaviru. Všechny provozovny pohybových aktivit musely být měsíc a půl uzavřené úplně a po 27. dubnu otevřely jen s přísnými hygienickými opatřeními. Od tohoto pondělí však došlo k dalšímu uvolnění podmínek a zákazníci tak mohou například cvičit bez roušek. Manažer Jan Rezek také sdělil, na jak dlouho měli zákazníci pozastavené členství či o jaké online skupinové lekce je největší zájem.

Kolik členů fitness klubu přišlo do poboček Form Factory první den znovuotevření posiloven?

Aktuální krize měla významný dopad na chování celé populace. To se projevilo i při opětovném otevření. Zatím stále převládají obavy lidí, zda je bezpečné navštěvovat prostory, kde dochází k větší koncentraci návštěvníků. I přes tento stav jsme zaznamenali, že nedostatek pohybu a touha po změně prostředí pomáhá se znovunastartováním celého byznysu. První den jsme měli návštěvnost zhruba dvacet procent z běžného režimu a dnes toto číslo stoupá. Růst je úzce spojen s postupným uvolňováním karanténních opatření.

Jaká opatření musí nyní návštěvníci posiloven dodržovat?

Je třeba dodržovat povinná nařízení jako je nošení roušek, používání dezinfekce, udržování odstupů a podobně. Kromě toho jsme přistoupili ke kompletní dlouhodobé dezinfekci celých prostor a veškerého vybavení s tím, že je také výrazně posílen úklid.

Jaké jsou reakce zákazníků na tato opatření?

Negativní reakce obecně příliš nezaznamenáváme. Určitým limitem bylo nošení roušek v průběhu tréninku, tento stav však pominul v pondělí, kdy se opět uvolnila další vládní opatření.

Kdy podle vás budou moci posilovny fungovat v plném provozu bez omezení?

Zatím pracujeme s termínem 25. května, kdy by mělo dojít k dalšímu uvolnění a tím bude možné poskytovat více služeb ve standardní kvalitě.

Odrazí se nějak současná opatření do chodu posiloven v budoucnu, i když již nebudou povinná?

Již před krizí jsme intenzivně pracovali na bezpečném prostředí fitness center a úklidu a v tom budeme pokračovat i nadále. Nepředpokládáme, že by byl chod fitness klubů do budoucna omezen, tedy že by přijatá opatření limitovala návštěvníky.

Proč nemohou fungovat šatny?

Uzavření šaten, sprch a wellness je dáno vládním nařízením. Jde především o to, aby nedocházelo k vyšší koncentraci osob ve společných prostorách, kde není možné udržet povinné rozestupy. Naše návštěvníky jsme o tom informovali a doporučujeme s sebou nosit jen menší množství věcí a tašek, aby je lidé mohli snadno odložit nebo je po fitness centru nosit přímo u sebe.

V jakém provozu nyní fungují bary s potravinovými doplňky?

Aktuálně se na nich prodávají jen zabalené suplementy, takže na místě není možné doplňky míchat.

Z této krize jsme se ponaučili

Na jak dlouho a za jakých podmínek jste s uzavřením poboček pozastavili platná členství?

Členství bylo pozastaveno od vyhlášení karantény, respektive od uzavření provozoven 13. března až do uvolnění 27. dubna. Jedná se tedy celkem o čtyřicet pět dní, které nyní členům kompenzujeme prodloužením platnosti jejich členství.  

Čekáte v nejbližší době nárůst nových členů, nebo myslíte, že budou lidé spíše dále vyčkávat?

Věříme, že současná krize vyvolá větší potřebu lidí udělat něco se svou imunitou a kondicí. Po úplném uvolnění situace by tak mohlo dojít k postupnému růstu počtu členů, kteří budou chtít dohnat ztracený čas.

Pokud byla členství po dobu uzavření vašich poboček pozastavena, jak to poznamenalo finanční situaci Form Factory?

Na tuto otázku bohužel nemohu přesněji odpovědět, ale takto nepředvídatelná krize se promítá do hospodaření každé firmy.

Jak byste celkově zhodnotil přečkání krize?

Dá se říci, že současnou krizi jsme přestáli a že přinesla ponaučení do budoucna. I přes veškeré těžkosti nám dala prostor promyslet nové možnosti a případné služby, které můžeme poskytovat i online a udržet tak zájem návštěvníků.

Od tohoto týdne navyšujeme kapacitu skupinových lekcí

V době uzavřených posiloven jste lidem umožňovali účastnit se online skupinových lekcí. Jak se mohli zájemci zapojit?

Přístup byl zdarma a kromě našich členů se mohl a stále může zúčastnit každý.

O jaké lekce byl největší zájem?

Obecně byl největší zájem o lekce založené na Les Mills programu a o zumbu. Velký ohlas si získala i jóga a body workout, což jsou typy pohybu, které lze snadno praktikovat i doma bez nutnosti pomůcek.

Jak probíhaly skupinové lekce v posilovnách z hlediska opatření ihned po otevření a jak vypadají dnes?

Zájem o skupinové lekce je velký. Limitem byla ještě minulý týden kapacita, která umožňovala maximálně osm osob na lekci. Od tohoto týdne se kapacita lekcí navyšuje a počítáme tedy s dalším přílivem návštěvníků.

Od 2. března jste zprovoznili nový sál Body & Mind v klubu Karlín. K jakým aktivitám slouží?

Sál je určen především pro klidové lekce typů jóga, bodybalance a podobně. Jedná se o náš první sál, který je speciálně určen pro tento typ aktivit.

V minulém roce jste zavedli zvýhodněná členství pro věkové skupiny pod šestadvacet let a nad dvaašedesát let a také první vstup zdarma. Co vás k tomu vedlo?

Naše fitness centra jsou pro každého. Vážíme si mladých lidí i seniorů, a proto jsme zavedli speciální členství, která usnadní cestu k pravidelnému pohybu i těmto skupinám návštěvníků.

Form Factory má čtrnáct posiloven v Praze a jednu v Ostravě. Budete do budoucna cílit i na otevření poboček v jiných českých městech?

Ano, již dlouhodobě uvažujeme o posílení naší pozice i mimo Prahu.

Klíčová slova: Form Factory, posilovna, fitness, koronavirus, covid-19

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.