19.10.2011 19:22


Veletrh Medical Fair letos vyhrává speciální vozidlo pro vozíčkáře

Autor: Dagmar Mašková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Kompenzační, ortopedické a rehabilitační pomůcky, prezentace poskytovatelů sociálních služeb, ale také poradna správné výživy, to je v průběhu tohoto týdne hlavním programem veletrhů v prostorách brněnského výstaviště. Koná se veletrh zdravotnické techniky, rehabilitace a zdraví Medical Fair a Rehaprotex.

Brno Ve dnech od 18. do 21. listopadu se na brněnském výstavišti odehrává Mezinárodní veletrh zdravotnické techniky, rehabilitace a zdraví Medical Fair a Rehaprotex. Veletrh je součástí Medical Summit Brno. Týdne zdravotnictví v Brně, v jehož rámci se konají desítky konferencí, kongresů a seminářů na nejrůznější odborná témata. Hlavním z nich je Mezinárodní kongres miniinvazivní a robotické chirurgie, dále jsou to například přednášky o první pomoci na pracovištích nebo o chystané novele zákona o sociálních službách.

Na výstavní ploše téměř osm tisíc metrů čtverečních v pavilonech A a C je návštěvníkům představován sortiment kompenzačních, protetických, ortopedických a rehabilitačních pomůcek nebo služeb v oblasti wellness a zdraví.

Speciální vozidlo pro tělesně postižené, Foto: Dagmar Mašková

V soutěži Medical fair Award 2011 se umístil letos poprvé představený exponát Elbee vozidlo pro tělesně postižené osoby používající invalidní vozík. Jedná se o dvoumístný speciál jedoucí až 80 kilometrů v hodině. Jedinečná je možnost řízení bez nutnosti přesedání z vozíku, což dává mnohým vozíčkářům dosud nepoznanou možnost samostatného pohybu. "Vozidlo již získalo homologaci pro provoz na pozemních komunikacích," řekl Ladislav Brázdil, jednatel společnosti a vedoucí projektu Elbee. Vystaveny jsou dva exponáty a návštěvníci mají možnost zapojit se do sestavování výsledné podoby jejich interiéru.

V pavilonu A se letos dále otevřelo také Centrum podpory zdraví, kde je do pátku možné využít poradnu správné výživy s vyšetřením tělesného složení nebo také poradnu odvykání kouření.

Jednou z moderátorek je studentka MU Ladislava Blažková (uprostřed), Foto: Dagmar Mašková

Pavilon C je vyhrazen pro prezentaci poskytovatelů sociálních služeb. Zde je hlavním programem 16. prezentace nestátních neziskových organizací s humanitárním zaměřením nazvaná Pro Váš úsměv 2011. Největším zástupcem je zde brněnská organizace Liga vozíčkářů. Představuje především svůj projekt Internetovna, věnující se moderním technologiím pomáhajícím zdravotně postiženým osobám. Na pódiu, které moderuje tělesně postižená studentka Masarykovy university Ladislava Blažková, se představují zpěváci, tanečníci i neziskové organizace se svými přednáškami. "Pro nás pořadatele je to tu náročné, veletrh je ale velmi důležitý, jak pro návštěvníky, tak pro vystavovatele," řekla Blažková.

Ve sportovním koutku jsou k vidění možnosti sportovního vyžití osob s tělesným postižením. Pod záštitou Ligy vozíčkářů se koná také výstava nazvaná Život nejen na kolech, kde jsou na třiceti fotografiích zachyceny okamžiky života lidí se zdravotním postižením. Fotografie jsou každoročně hodnoceny odbornou porotou v čele s Jindřichem Štreitem.

Veletrh Medical Fair je jedním ze zdravotnických veletrhů ve světovém řetězci Medica Group, jež se konají pod společným logem na třech světových kontinentech v Evropě, Asii a Americe.

Klíčová slova: Medical Fair, Rehaprotex, zdraví, veletrhy, ELBEE

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.