29.04.2013 22:30


Ve Věžničce bude fotbal bojovat s rasismem

Autor: Tomáš Kára | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Louku nedaleko Věžničky u Jihlavy v sobotu zaplní nejen fotbaloví nadšenci, kteří se zúčastní akce Fotbal proti rasismu.

Autor: http://fpr.musicforliberation.com/

Jihlava - Amatérské týmy změří v sobotu síly ve Vězničce u Jihlavy. Šestý ročník akce Fotbal proti rasismu má přilákat nadšence, kteří si chtějí zahrát několik utkání v přátelském duchu, ale i další návštěvníky. Ti si kromě fotbalu budou moci užít bohatý doprovodný program.

Týmy s maximálně jedním profesionálním fotbalistou se mohou registrovat přímo na místě do jedenácti hodin. Cílem turnaje ovšem není vítězit a bojovat o ceny. „Především se chceme sejít, užít si hezké odpoledne, pobavit se a vzájemně se obohatit,“ vysvětlil jeden z organizátorů Antonín Morávka, který dodal, že agresivita ani přehnaná soutěživost není vítána. Jediné vítězství, o které se bude na Fotbalu proti rasismu bude hrát, bude v soutěži o nejlepší dresové převleky.

Po celý den akce bude k dispozici veganské občerstvení a návštěvníci se budou moci zúčastnit doprovodného programu, který zahrnuje malovací workshop, výstavu komiksových skečů či přednášku kolektivu Ekopartyzánka o politickém potenciálu městského zahradničení. „Zpestřením dne budou koncerty na venkovní scéně a od devatenácti hodin také v hospodě U Tadeáše,“ uvedl Morávka a dodal, že pozvání přijaly kapely jako Worldhood, Drom, Ilúzia nebo Memento Mori. Na závěr večera vystoupí Reggiena Wallow se svou travesti show.

Klíčová slova: fotbal, rasismus, věžnička u Jihlavy, Drom

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.