10.03.2017 18:14


Ve vědeckém centru VIDA! připravují na jarní prázdniny bohatý program

Autor: Eliška Pospíšilová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Nejnovější program vědeckého centra VIDA! začne už tuto sobotu. Kromě nové show Vytěž princip, si pro návštěvníky pořadatelé přichystali akci pod názvem Profesionálové nebo nový workshop Svítím, svítíš, svítíme. Po dobu jarních prázdnin má centrum VIDA! upravenou otevírací dobu. 

Vědecká expozice toho o jarních prázdninách nabídke ještě mnohem více.

Brno – Mnoho nových představení a pokusů pro děti i dospělé chystají pořadatelé v centru VIDA! Některé začínají již tuto sobotu. V nové show Vytěž princip tvůrci nabízejí pokusy s těžištěm. Na akci Profesionálové se hosté setkají se skutečnými lidmi z praxe a v labodílnách se mohou například dozvědět, proč některé prací prášky svítí. 

„Workshopy budou přístupné v labodílnách každou sobotu a neděli až do konce dubna. Změny mohou nastat v případě speciálních programů,” vysvětluje manažerka pro marketing a PR Hana Laudátová. Program Svítím, svítíš svítíme nabídne návštěvníkům pokusy s fluorescencí.

Nová show pod názvem Vytěž princip předvede divákům experimenty zaměřené na těžiště a rovnováhu. Od představení, která mohli návštěvníci vidět doposud, se bude lišit především začleněním cirkusových prvků. „Do cirkusu chodíme rádi, ale hlavně kvůli dětem. Myslím si, že dospělí tento nápad neocení. Cirkusový nádech by se jim mohl zdát dětinský,” podotkla návštěvnice Lenka Šplíchalová.

Autoři nového představení spoléhají na iluzi. „Některé pokusy se mohou jevit jako kouzla. O to větší překvapení nastane, když princip jevu rozkryjeme,“ dodal Aleš Pilgr a Janet Prokešová.

Nejnovějším dokumentem, který mohou návštěvníci zhlédnout dvakrát denně, je snímek Divoká Afrika. „Prostředí, ve kterém film vznikal, bylo velmi nepřizpůsobivé. Natáčet ve velké vlhkosti nebo padesátistupňových vedrech umožnila jen nejmodernější technika. To také dodává záběrům výjimečnost,” vysvětlila Laudátová.

Předposlední den jarních prázdnin věnují pořadatelé lidem z neobvyklých oborů. Ve VIDĚ se tak v sobotu 18. března objeví například astrofyzička, výzbrojní technik, genetik, chovatel zvířat a další. Nepůjde o hrané divadlo, ale o opravdové zkušenosti odborníků.

„Naše science show jsou originální autorská představení, která hrdě prezentujeme nejen u nás ve VIDA!, ale také v zahraničí,” okomentoval program ředitel vědeckého centra Lukáš Richter. „Letos se chystáme do německého Bonnu, do Lublaně a do Varšavy. Varšavské Copernicus Science Centre pořádá naukový piknik, což je obrovská akce věnovaná popularizaci vědy,” dodala k výjezdům Laudátová. 

Vědecký park bude od pondělí 13. března do pátku 17. března otevřen od devíti ráno do šesti hodin večer. O víkendech se bude otevírat v 10 dopoledne.

Klíčová slova: jarní prázdniny, VIDA!, věda, zábava, vědecký park

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.