14.03.2011 15:34


Varieté je koncert Christiny Aguilery. Ne však herecký

Autor: Veronika Pořízková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Ali (Christina Aguilera) je chudá venkovská holka z Iowy, která pracuje v mizerných podmínkách. Nedostává včas zaplaceno, a proto se rozhodne se svým životem něco udělat. Koupí si tedy lístek do Los Angeles. Tam dokáže majitelce klubu Burlesque Lounge Tess (Cher), že umí skvěle zpívat i tancovat. Stane se hlavní hvězdou programu a pozvedne klub, který se topí v dluzích.

Pokud jste viděli traileChrsitina Aguilera ve filmu Varieté. Foto: ČSFDr, dozvíte se téměř všechno, co se za dvě hodiny odehraje v zakouřeném kalifornském baru plném polonahých tanečnic. Jsou to právě tyto tanečnice, které společně se skvěle vypadající i zpívající Aguilerou snímek trochu umělecky pozvedávají. Spíše se však polovinu filmu divák zabývá tím, kde Aguilera získala tak skvělou postavu a kolik  plastik má za sebou Cher. Postavy se nijak nevyvíjí, člověk neví, čeho chce vlastně Ali v Los Angeles dosáhnout nebo proč si nakonec ze dvou ctitelů vybere toho zvláštnějšího, který si maluje oční linky, podobné těm jejím. Když se Ali proměňuje ze stydlivky z Iowy v sebevědomou zpěvačku z Los Angeles, je přechod tak rychlý, že divák ani nezpozoruje, jak se to stalo.

Hlavní hvězda filmu, Christina Aguilera, se svým hereckým debutem pouze krčí vedle zkušené Cher. Pozornost na sebe strhává jen na pódiu. Tam ostatně nemusí nic hrát. Ve své pěvecké kariéře má za sebou bezpočet koncertů a natočených videoklipů, kterým se pódiové scény z Varieté podobají.  Jakmile začne zpívat a celý sál ztichne, nastane okamžik, kdy si člověk řekne, že Varieté vlastně není úplně špatný film. A to i přesTanečnice baru Burlesque Lounge. Foto: Bontonfilmto, že scénář prakticky schází, přesto, že Aguileře nevěříte ani na chvíli, že je chudý sirotek z venkova, navzdory tomu, že se celý děj filmu dozvíte už v traileru. Její zpěv je tím, proč stojí za to si Varieté pustit.

S muzikály, jako je Chicago nebo Mouline Rouge, se Varieté srovnávat nedá, snad ani takové ambice nemá. Hudba není natolik chytlavá a taneční choreografie nejsou ničím zvláštní, zároveň ale neurazí. Dojde i na  čísla, kde si hlavně pánové přijdou na své. Přestože z Aguilery asi herečka na plný úvazek nebude,  Cher se svým skvělým hlubokým hlasem i mistr vedlejších rolí Stanley Tucci jsou ve svých postavách skvělí. A když Cher zpívá sólo plné emocí, je opravdu na co dívat.

Klíčová slova: Varieté, Christina Aguilera, Cher

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.