05.10.2014 18:04


Vačice, osel nebo koza. Za zvířaty v Brně nemusíte jen do ZOO

Autor: Marcela Trávníčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

V Brně najdete nespočet hospod – jeden by řekl, že na nějakou narazíte téměř na každém kroku. Na každém desátém kroku pak potkáte hospodu, která ve svém názvu nese nějaké zvíře. Je to jako v ZOO – stačí jen najít, kde je to vaše oblíbené, a pak jej navštívit. Pokud však třeba oblíbené zvíře nemáte, nebo se vám u něj nelíbí, mám pro vás několik tipů, kam můžete zajít. Všechny se nachází v centru Brna, všechny jsem osobně navštívila a všechny můžu doporučit. 

Hluchá zmije

Při vstupu do Hluché zmije si člověk ověří, že on sám hluchý rozhodně není. Můžete si tam celkem nenápadně sednout a nikdo si vás nevšimne. Což může být vnímáno jako výhoda, nebo jako zásadní nedostatek. Přestože objednání chvíli trvalo, obsluha je milá a ochotná, a objednané stojí za chvíli na stole. Nápojový lístek nabízí především alkohol. Z nealkoholických nápojů již takový výběr není, zato ceny jsou velmi příznivé. Čepované pivo je dle denní nabídky, protože se jedná o pivnici. Také atmosféra je ryze hospodská, osazenstvo především mužské, z rádia zní rocková hudba. Jinými slovy: ideální místo na posezení s přáteli u piva; nikdo nikam nespěchá, všichni se baví a užívají si.

U Všech oslů

Na tuto pivnici jsem narazila náhodou, když jsem hledala Hluchou zmiji. Při vstupu má člověk pocit, že se ocitl v bludišti a pořád jen zkouší zahnout za nějaký roh, aby pak objevil, že jen chodí dokola a všechny chodby jsou propojené. K zorientování se pomáhají šipky na stěnách. Na stolech jsou připravené lístky, nabídka alkoholických i nealkoholických nápojů je široká, objednat si můžete také jídlo. Vzhledem k tomu, že se jedná o pivnici, není překvapující, že mnou objednané nealko není. Obsluha je však milá a pohotová a „problém“ je vzápětí vyřešen. Prostory jsou o něco větší než u Hluché zmije, klidná hudba dotváří atmosféru. Cenově se jedná o průměr, k zábavě poslouží také šipky a fotbálek.

Veselá vačice

Také v tomto cafepubu to žije a vačice dostojí svému slovo – je veselá. Prostor je celý otevřený, bez nějakých zákoutí, ale všichni mají dostatečné soukromí. Obsluha je rychlá, milá, ochotná. Nabídka je, co se týče nápojů i jídel, hodně široká. Opět se jedná o cenový průměr. Spojení cafepub považuji za odpovídající, Veselá vačice má v sobě něco z kavárny, je elegantní, ale zároveň obsahuje i hospodské prvky, je prostá a srdnatá. Je to ideální místo pro přátele, kteří si chtějí v klidu popovídat. Místo, kde by se mohli scházet básníci a velcí literáti, například Čapek a jeho Pátečníci. Místo, které má atmosféru. Mně osobně něčím připomíná divadlo.

U Dobré kozy

Ač možná na otázku „Kam půjdeme na rande?“ nezní odpověď „Ke koze“ příliš vhodně, prostředím je dobrá koza ideální volbou. Příjemnou atmosféru pomáhají vytvořit kytky na stolech, stavebně jsou oddělené části pro kuřáky a nekuřáky, a „koza“ nabízí zákoutí, kde si můžete sednout a mít úplné soukromí. Obsluha je opět milá a rychlá, ceny poměrně příznivé. V nabídce najdete především alkohol, dále samozřejmě nealkoholické a teplé nápoje, navíc něco málo k zakousnutí.

U Sedmi švábů

K sedmi švábům se jde dlouhou, poněkud podezřele vypadající chodbou. Člověk by opravdu nebyl překvapen, kdyby narazil na nějakého toho švába. Obsluha je příjemná a nadšená, že k nim někdo zavítal. Sedí na ni jedno slovo, které vystihuje také celou atmosféru u švábů: domácká. Prostorově je to u švábů menší, najdete tu knihovnu s knížkami, křeslo v rohu a další různé věci, jako například truhlu. Na stěnách visí obrazy, vylepené plákáty či články z novin. Místo hudby obsluha pouští mluvené slovo, vše dohromady vytváří zvláštní a jedinečnou atmosféru, díky které se budete cítit jako doma v obýváku. Není to místo, kam si člověk zajde po divadle v šatech a lodičkách, je to místo, které možná nebude vyhovovat všem, ale ti, kteří si jej zamilují, jej budou moci považovat za „své“. 

Logo Toulavého kocoura. Foto: Marcela Trávníčková

Toulavý kocour

Kocour nabízí širokou nabídku nápojů i jídla. Název vůbec neodpovídá prostředí, je spíše jeho opakem – najdete zde kožené sedačky, televizi, vše zařízeno v elegantním stylu. Tohle je místo, kam můžete zajít i ve společenském oděvu. Přestože je označován jako pub, na mě působí kocour spíše dojmem restaurace. Stěny jsou tmavší, ale celkově vše ladí a působí příjemně. Jako když si člověk sedne do Audi nebo nějakého dražšího auta. I cenově bych jej označila za trochu dražší, byť jen nepatrně.

Dále na mém seznamu byla hospoda Rezavej červ, která k mému zklamání již zřejmě nefunguje, a Zubatá žába, kde bylo bohužel plno. Zcela náhodou jsem pak během své cesty po „zvířecích“ hospodách narazila například na Restauraci Racek, U Hodnýho psa, U Bílého beránka, nebo na kavárnu Kabaret Špaček. V Brně si milovníci zvířat a hospod opravdu přijdou na své.

Klíčová slova: hospody, zvířata

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Ekonom Pivník | 07. 10. 2014, 16:48
Článek je velmi kvalitní, avšak mně osobně vskutku schází existence faktu o nabídce kohoutkové vody. Zda ji výše zmíněné restaurace nabízeji a v případě že ano, tak za jaký poplatek?