15.05.2012 20:32


V turnaji O pohár FSS následuje čtvrtfinále

Autor: Tomáš Janota | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Základní skupiny fotbalového poháru Fakulty sociálních studií jsou již odehrány. V pondělí a úterý se na Kraví hoře utkalo deset týmů o postup do čtvrtfinále. V úvodní den si nejlépe vedl tým FC Kozel, který vyhrál skupinu A, v úterý kralovali hráči Fuck off gender. O vítězi turnaje rozhodnou středeční vyřazovací boje.

Brno Již tradičně se u příležitosti oslav Dies Academicus koná fotbalový turnaj O pohár FSS. Událost s několikaletou tradicí v letošním roce téměř zanikla. Organizace se na poslední chvíli zdařila a soutěž se uskutečnila. Do letošního ročníku se přihlásilo deset uskupení, která byla rozdělena do dvou skupin. Z každé pak čtyři nejlepší postoupily do středečního play – off, z něhož vzejde letošní fotbalový král fakulty.

První skupina nabídla rozmanité zápasy. Oproti minulému roku došlo ke změně. Navýšila se hrací doba zápasu v základní skupině z dvaceti na třicet minut, což bylo znát především s přibývajícími zápasy. Týmy, které neměly dostatek hráčů na střídání, si sáhly na dno svých sil. Nebyla tak nouze o výsledky, které jsou ve fotbale spíše výjimečné. Postaralo se o ně například družstvo Popes on dope, které prohrálo všechna čtyři utkání při celkovém skóre 3:52. Pondělní klání ovládl tým FC Kozel, který postupně porazil dvanáct ku jedné Bergyho malou opu, štyři ku jedné OSM a 23:0 již zmiňovaný Popes on dope. Jedinou ztrátu bodů zaznamenal v utkání s loňskými čtvrtfinalisty s Cítím pnutí, které skončilo nerozhodně jedna ku jedné. Právě skupina Cítím pnutí obsadila druhou příčku, do play- off postoupila i Bergyho malá opa a OSM. Nejlepším střelcem úvodního dne se s neuvěřitelnými sedmnácti brankami stal Filip Vojkovský z týmu FC Kozel. Více než polovinu trefil do sítě Popes on dope.

Zápasy v úterý byly daleko vyrovnanější než předešlý den. Jednotlivá utkání končila mnohdy jen těsnými rozdíly. Přesto bylo jasné, že o prvenství ve skupině si to rozdají týmy Oh long Johnson a Fuck off gender, loňský semifinalista. Vzájemné měření sil nakonec skončilo smírně 7:7, a tak o konečném pořadí rozhodovalo skóre. To měli lepší hráči Fuck off gender a ve čtvrtfinále narazí na poslední tým z pondělí, OSM. Nejlepší dvojici mužstev skupiny B doplní ve vyřazovacích bojích Schutzovci a Hula Hula.

Vyřazovací boje jsou na programu ve středu, kdy mají studenti Masarykovy univerzity rektorské volno. Pokud bude přát fotbalistům počasí, mohlo by mít play – off početnou diváckou kulisu. První utkání mezi FC Kozel a Hula Hula je na programu na Kraví hoře v 8:45.

Skupina A

1. FC Kozel

2. Cítím Pnutí

3. Bergyho malá opa

4. OSM

5. Popes on dope

 

Skupina B

1. Fuck off gender

2. Oh long Johnson

3. Schutzovci

4. Hula Hula

5. Respect my autoritah

 

Program čtvrtfinále

FC Kozel - Hula Hula

Fuck off gender - OSM

Oh long Johnson - Bergyho malá opa

Cítím pnutí - Schutzovci

Klíčová slova: fotbal, pohár, Dies Academicus, Kraví hora

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.