04.11.2017 20:20


V neděli hrajeme v Bratislavě, tam musíme vyhrát. Ideálně 4:0, říká brankář HC Masaryk University Pavel Golasowski.

Autor: Tomáš Siřinek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Po prohraném derby s Karlovou univerzitou mají hráči brněnské Masarykovy univerzity na kontě deset bodů a drží si tak čtvrté místo v tabulce. V neděli 5. listopadu je čeká zápas v Bratislavě.

Audio

    Záznam rozhovoru s Pavlem Golasowskim
         
    Autor: Tomáš Siřinek

Pavel Golasowski, brankář HC Masaryk University. Foto: Tomáš Siřinek

Brno – I přes čtvrteční debakl na domácí půdě proti pražským hokejistům z Univerzity Karlovy není vše ztraceno. V tabulce evropské univerzitní ligy jsou hráči Masarykovy univerzity na čtvrtém místě a v neděli je čeká utkání proti bratislavským Paneuropa KINGS. "Po prohře s Pražany je to důležitý zápas," říká brankář medvědů Pavel Golasowski.

S jakým očekáváním jste do zápasu s hráči Univerzity Karlovy nastupovali?

Před tím jsme vyhráli dva zápasy venku, v Praze a v Plzni. Takže jsme si věřili, ale šli jsme do toho s respektem. Věděli jsme, že jsou soupeři dobří, protože tuhle soutěž vyhráli čtyřikrát po sobě.

Jaká byla atmosféra po první třetině v šatně?

Dusná. Řvalo se. Slovo si vzal kapitán a ten nás seřval. Trenér se nás snažil uklidnit a nabudit, ale nepovedlo se.

V poslední třetině se už začalo přitvrzovat.

Prohrávali jsme 0:7. Bylo nám jasné, že výsledek nedokážeme otočit. Takže jsme byli frustrovaní.

Vyplyne tahle agrese po zápase pryč?

K hokeji trocha agrese patří, ale v ideálním případě by se zápasem měla odejít. Mně se nelíbí, když se to pak přenáší do útrob stadionu, nebo když si hráči odmítají podat ruce, to je nesportovní.

V čem byl soupeř lepší?

V efektivitě. Svoje šance dokázali zužitkovat. Věděli, kam si nahrát, jak si pro puk najíždět. Využívali přesilovky. My jsme nedali nic. Když jsme dostali tři góly, nedokázali jsme se do toho dostat zpátky. Pak přišly individuální chyby, ztráty puku na modré čáře.

Jaké byly pozápasové pocity?

Já jsem byl smutný. Přišlo hodně lidí, rodina, kamarádi. Když jsem vystřídal, styděl jsem se. Deset minut jsem koukal do země, nedokázal jsem zvednout hlavu. 

Jak se vám líbila atmosféra?

Paradoxně nám tolik diváků svazovalo ruce a nohy. Doplatili jsme na to, že hodně kluků včetně mě nikdy nehrálo před tolika lidmi. Kdybychom hráli třeba v Praze, tak by byl výsledek jiný. Mají o dost menší stadion, tedy méně očí. Neříkám, že bychom vyhráli, ale rozdíl by nebyl takový.

Vnímáte jako hráč fanoušky na stadionu?

Když jsem uprostřed hry, tak ani ne. Když chytím puk a kotel fanoušků začne řvát, tak je to příjemné. Cítit tu podporu v zádech. Obdivuji, že tam fanoušci zůstali až do konce. Fandili výborně.

Co vás čeká dál?

Máme solidní počet bodů. Tři výhry, jednu prohru a jednu prohru v prodloužení. Pořád je šance. V neděli hrajeme v Bratislavě proti Paneuropa KINGS Bratislava. Po prohře s Pražany je to důležitý zápas.

S jakým očekáváním na Slovensko jedete?

Vyhrát. Ideálně nějak dobře, třeba 0:4, ať si zvedneme sebevědomí. Ale hráči Paneuropy se řadí mezi ty silnější protivníky.

Klíčová slova: hokej, HC Masaryk University, brankář

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.