06.03.2014 21:03


V Kart Areně začala Jarní motokárová liga

Autor: Bureš Michal | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Pro všechny milovníky adrenalinových zážitků se letos v březnu a dubnu pořádá v prostorách brněnské Kart Areny historicky první ročník Jarní motokárové ligy. I přes nízkou účast se první březnovou sobotu uskutečnil úvodní ze série čtyř amatérských závodů určených pro nadšence motosportu všech věkových kategorií.  

Brno - Jarní motokárová liga je zatím nejnovější veřejnou soutěžní akcí organizovanou zaměstnanci Kart Areny Brno. Navazuje na čtrnáctiletou tradici tzv. Zimní motokárové ligy, kterou letošním rokem nahrazuje. „Jsou to závody pro širokou veřejnost, kterých se může zúčastnit kdokoli, kdo má vztah k motokárám. Účastníci závodů mohou sestavit tým a zkusit si poměřit síly s ostatními fanoušky motorsportu.  Jedná se o naprosto otevřenou soutěž, kterou mohou navštívit všichni zájemci,“ uvedl k letošní premiéře této sportovní soutěže jeden z majitelů Kart Areny Dušan Adamec.

Poslední vteřiny před startem prvního závodu Jarní motokárové ligy. Foto: Michal Bureš

Podle pravidel účastníci po zahájení závodního dne v osm hodin ráno absolvují povinný trénink, po němž následuje kvalifikace. Na základě nejrychlejšího času na kolo jsou následně zařazeni do jedné ze čtyř skupin A až D, v nichž se účastní samotného závodu na dvakrát 25 kol. Při sobotním závodě však museli organizátoři improvizovat a program dne upravit. Na motokárovou dráhu dorazilo pouhých sedm závodníků, kteří tak následně utvořili jedinou skupinu. 

Vítězem prvního ze čtyř závodů ligy se v sobotu stal Slávek Sklenář, který se rozhodl bojovat o první příčky společně se svým malým synem.  „Trochu jsem se obával, protože někteří z protivníků sem chodí trénovat pravidelně. Já jsem zde byl jen jednou za celou zimu. Jakmile jsem ale viděl své výsledné časy z tréninku, říkal jsem si, že by to mohlo vyjít. Z výsledku jsem pochopitelně šťastný,“ okomentoval své vítězství Sklenář. 

V Jarní motokárové lize se závodí každou druhou sobotu. Lidé se přihlašují na každý závod zvlášť. V případě, že někdo nebyl přítomný na některém ze soutěžních dní, má stále možnost bojovat o celkové vítězství v lize. „Za odměnu je možné považovat určitě už ten pocit, že si účastníci zasoutěží mezi sebou a zažijí atmosféru závodů. Věcná hlavní cena je ale víkendový zájezd na Red Bull Ring do Rakouska se závodní stájí KTM Motorsport,“ doplnil Adamec. Finálního závodu ligy se soutěžící zúčastní 12. dubna.

Sportovní motokárovou soutěž organizátoři pořádají na 320 metrů dlouhé kryté dráze Kart Areny provozované v prostoru nadzemních parkovišť poblíž brněnského veletržního výstaviště. „Motokáry s motorem Honda o obsahu 200 kubických centimetrů na dráze dosahují maximální rychlosti do 50 kilometrů za hodinu. Dráha je velmi členitá a obsahuje mnoho zatáček, které nedovolují jet rychleji. Účelem indoorového kartingu je totiž nabídnout návštěvníkům nikoli vysokou rychlost, ale spíše stroje zábavné v zatáčkách,“ vysvětlil hlavní mechanik Tomáš Balát.

Kromě této ligy se vedení Kart Areny snaží nabídnout zájemcům o motorsport také další soutěže pro veřejnost. Dámy se každoročně mohou účastnit Ladie’s Cupu. Mimo to se na dráze organizují také závody pro děti na speciálních dětských motokárách. Do budoucna pak plánují představitelé Kart Areny zpřístupnit na letní sezonu také venkovní otevřenou dráhu, na níž by se rovněž mohly konat různé soutěže.

Klíčová slova: motokáry, závod, Kart Arena

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.