17.10.2017 20:52


V Centru pro lidská práva a demokratizaci hledají nové stážisty

Autor: Viktorie Melicharová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Nezisková organizace Centrum pro lidská práva a demokratizaci přijme nové stážisty. Organizace se zaměřuje především na mezinárodní trestní spravedlnost, evropský systém ochrany lidských práv, mezinárodní politiku, byznys a lidská práva a na lidská práva v České republice. Stážista bude psát do Bulletinu články o lidských právech a pomáhat při dalších aktivitách Centra. Studenti se mohou přihlásit do pátku.

BRNO - Centrum pro lidská práva a demokratizaci je nezávislá akademická instituce. Monitoruje problematiku dodržování základních práv a budování demokracie v České republice i ve světě.

„Pravidelnou činností centra je vydávání měsíčníku Bulletin, kde máme čtyři tematické sekce. Hledáme stážisty, kteří by do nich psali," uvedla členka Centra Kamila Abbasi. V Bulletinu redaktoři publikují články vztahující se k aktuálnímu dění v oblasti lidských práv. „Publikujeme rozhovory například s politiky, přinášíme reportáže z konferencí nebo třeba recenzujeme nové lidskoprávní publikace," dodala Abbasi.

Kamila Abbasi začínala v Centru jako stážistka před třemi roky. Spolu s ní byli na stáži další dva studenti, kteří měli na starost českou sekci. „Umím díky stáži napsat publicistický text a zorientovat se v aktuálním dění v oblasti lidských práv," doplnila Abbasi. Členka Centra navíc dodala, že na stáži získala spoustu pro ni užitečných kontaktů. „Když se dnes potřebuji věnovat nějaké specifické problematice, vím, na kterého odborníka se mám obrátit," podotkla Abbasi.

Centrum hledá studenty se zájmem především o právo a politologii. Stážisté nebudou jen vydávat Bulletin, ale mohou organizovat různé akce, většinou setkání či přednášky. Dostanou od vedení Centra také možnost účastnit se třeba Týdne lidských práv v Brně. „Mohla by to být dobrá zkušenost," myslí si o stáži Tereza Hálová, studentka třetího ročníku Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity oboru Politologie a Mediálních studií s žurnalistikou.

„Já bych stáž doporučil komukoli, kdo se zajímá o lidská práva, a je ochoten s jejich dodržováním něco udělat," uvedl člen Centra Hubert Smekal, který působí na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity na katedře mezinárodních vztahů a evropských studií.

Více o přihláškách i Centru pro lidská práva a demokratizaci na stránkách:
http://www.centrumlidskaprava.cz/ nebo na Facebooku https://www.facebook.com/Centrumlidskaprava/

Klíčová slova: stáž, FSS, lidská práva, student, politologie, mezinárodní vztahy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.