12.04.2016 11:28


V brněnské Hadrárně lze sehnat oblečení už od deseti korun

Autor: Simona Svobodová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

V pořádí již třiatřicátá Hadrárna přilákala do brněnského Café Atlas a vestibulu Sálu Břetislava Bakaly několik desítek návštěvníků. Akce fungovala na principu blešího trhu, kde mohli návštěvníci donést své staré oblečení a  za minimální ceny je prodat ostatním. I když převládalo ženské pohlaví, ani pánové nebyli vyjímkou. Pro ně ovšem na akci tak široký sortiment nebyl. Ženy si mohly nakoupit kousky oblečení již od deseti korun výše. 

Brno Akce Hadrárna se uskutečnila 11. dubna. Odpoledne mezi pátou a osmou hodinou se v kavárně Atlas mohl zastavit kdokoliv, kdo má rád módu a chtěl by rozšířit svůj šatník. Na facebookové události svou účast přislíbilo vice než dvě stě lidí. V Hadrárně si mohla na své přijít každá žena. K dostání bylo vše – od bot až po doplňky. Ceny produktů se zpravidla pohybovaly kolem stokoruny, ale bylo možné sehnat i trička za deset korun. Tuto skutečnost ocenily zejména studentky, které na akci převažovaly. Ihned po otevření se prostor zaplnil nedočkavými zákazníky. 

Prodávající vystavovali téměř vše. Kabelky, šaty i kožichy. Autor: Simona Svobodová

Prodávající vystavovali téměř všechny druhy oblečení, které doma měli. K vidění pak na jednom stojanu byly šperky, kabelky i trička. 

Ženy se obratně přehrabují mezi věšáky. Většinou ani neztrácí čas zkoušením a hned kupují. Autor: Simona Svobodová

Všechny kousky, které byly vystavené, si mohly návštěvnice vyzkoušet v přilehlé místnosti. Většina žen však brala bez zkoušení: „Za tak příznivou cenu si to koupím, i kdybych to nenosila," prohlásila zákaznice Chocenská. Oblíbené byly i takzvané přehrabovací kufry, ve kterých se nacházely kusy, jejichž cena se zpravidla pohybovala od deseti do šedesáti korun. Na některých kusech oblečení bylo vidět, že se o ně předchozí majitelky dobře staraly. Známky nošení nebyly vůbec patrné. „Jsem ráda, že jsem se na akci zastavila. Během pár minut jsem si vybrala krásné a levné kousky. Jen škoda, že jsem k nim nedostala i tašku. Nevím, jak je teď ponesu domů," říká se smíchem zákaznice Lucie Měcháčková.

Zákaznice Lucie Měcháčková, která nákupu v Hadrárně neodolala. Autor: Simona Svobodová

Klíčová slova: hadrárna, Café Atlas, oblečení, nákupy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.