25.09.2013 09:51


V Brně začíná Mezinárodní mistrovství v badmintonu

Autor: Martina Marková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Představit badminton jako moderní a široké veřejnosti přístupnou sportovní aktivitu je cílem organizátorů nadcházejícího mistrovství. Akce má zároveň sloužit jako propagace organizačních schopností nejen Brna, ale celé republiky. Šampionát začíná 26. září a finálová utkání mohou diváci zhlédnout v neděli 29. září.

Zápas smíšené čtyřhry z loňského ročníku. Foto: archiv šampionátu.

Brno – Téměř dvě stě padesát hráčů ze čtyřiatřiceti zemí se již zítra sjede do Brna, aby v hale Vodova změřili své síly na nejprestižnějším domácím badmintonovém turnaji. Diváci se mohou těšit na dvouhru žen, dvouhru mužů, čtyřhru žen, čtyřhru mužů i smíšenou čtyřhru. Účast na turnaji potvrdilo hned několik hráčů, kteří figurují v první stovce světového žebříčku, ale i hráči z Taiwanu, Indonésie a Nigérie. „Česká jednička Petr Koukal ve své části pavouka narazí například právě dva závodníky z Taiwanu, kteří se v předchozím podniku evropského okruhu v Polsku probojovali až do finále,“ poznamenal ředitel turnaje Stanislav Kohoutek.

„V mužské části se představí česká jednička – olympionik Petr Koukal i česká dvojka Jan Frölich. Diváci tak uvidí herně atraktivní souboje. České barvy bude z žen hájit nejvýše nasazená Kristýna Gavnholt. Můžeme se tedy těšit na vše, co český badminton v současnosti nabízí. Ale nejen to. Divácky zajímavá bude zajisté i hra stříbrné medailistky ze světového šampionátu z roku 2011 Imogen Bankier,“ řekl mluvčí šampionátu František Kůst.

Obliba badmintonu rok od roku roste. Potvrzují to nejen prodejci sportovních potřeb, ale hlavně vlastníci badmintonových hal. „Každý rok přibývá jak amatérských, tak profesionálních hráčů. Vzniká také mnohem více klubů a oddílů,“ potvrdil současný trend manažer Sportcentra Kuklenská Marek Matula. Badminton se ani z dálky nepodobá tomu pinkání, které snad každý zažil na chalupě nebo u prarodičů na zahradě. Hra je velmi dynamická a člověk se u ní opravdu zapotí. Na druhou stranu – pravidla jsou jednoduchá, a tak může s tímto sportem začít snad téměř každý.

Klíčová slova: Brno, badminton, hala Vodova, mistrovství republiky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.