25.09.2018 21:54


V Brně se uskuteční další hokejový souboj. Tentokrát česko-slovenský

Autor: Michaela Bilíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Ve čtvrtek dvacátého sedmého října bude brněnská Kometa na svém stadionu hostit česko-slovenský univerzitní souboj, ve kterém se proti sobě postaví hokejový tým Masarykovy univerzity a hosté ze sousedního Slovenska Gladiators Trenčín. Tímto způsobem oslaví brněnští a trenčínští hokejisté a studenti sté výročí založení Československé republiky.

V brněnské DRFG aréně se bude konat univerzitní derby. Foto: Michaela Bilíková

Brno - Tradice univerzitních hokejových soubojů v Brně již přetrvává několik let. I proto bylo k hokejové oslavě stého výročí založení Československé republiky vybráno toto město. „V Brně se stále potkávají Češi a Slováci a bylo symbolem rozdělení Československa," popsal jeden z důvodů výběru pro oslavy jubilejního výročí tiskový mluvčí HC Kometa Michal Chylík. Na největším hokejovém stadionu ve městě se utká domácí tým HC Masaryk Univerzity se sloveským týmem z Trenčína. 

Pořadatelem zápasu je zapsaný spolek Hokejové hry, který funguje pod HC Kometa Brno. „Celá akce bude spestřena i o doprovodný program, součástí kterého bude autogramiáda současných hráčů Komety i těch legendárních," uvedl Chylík. „Diváci se také mohou těšit i na spoustu soutěží před zápasem i během něj," dodal Chylík. Mezi pozvanými hosty jsou hokejové legendy jako trojnásobný účastník zimních olympijských her Josef Černý či další bývalý reprezentat Vladimír Nadrchal.

Zápas, bude také součástí Evropské univerzitní hokejové ligy, které jsou oba týmy součástí. Záštitu nad soubojem převzal primátor města Brna Petr Vokřál, hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek a zmocněnec vlády pro sport Milan Hnilička, který je zároveň olympijským vítězem z Nagana. 

Minulý brněnský souboj v DRFG aréně skončil pro domácí tým prohrou, kdy jej porazilo družstvo Karlovy univerzity. „Tým je tentokrát dobře připraven a věříme, že tři body zůstanou doma a vynahradíme tak fanouškům minulý neúspěch z Ronda," slíbil šťastný konec brněnským fanouškům asistent trenéra HC Masaryk University Josef Novák.

Na symboliku organizátoři nezapoměli ani ve výši vstupného, jeden lístek návštěvníci pořídí za sto korun. 

Klíčová slova: hokej, výročí, Masarykova univerzita, univerzitní souboj

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.