09.03.2018 23:34


V Brně dnes začal největší veletrh oční optiky v České republice

Autor: Veronika Charvátová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Veletrh optiky, optometrie a oftalmografie s názvem OPTA začal dnes na brněnském výstavišti a potrvá do neděle 11. března. Tento mezinárodní veletrh je největším v České i Slovenské republice a představuje světové nebo evropské novinky na trhu s optikou. 

Vystavené exponáty. Foto: Veronika Charvátová

Brno Mezinárodní veletrh OPTA začal dnes v pavilónu V brněnského výstaviště. Tématem 24. ročníku tohoto veletrhu je kvalita a odbornost. Návštěvníci zde mohou vidět prezentaci nových trendů týkajících se brýlových obrub, kontaktních čoček i přístrojového vybavení. Své produkty zde představí 23 vystavovatelů.

Veletrh doprovází odborné přednášky určené zejména lékařům a studentům se zaměřením na optiku. Zájem o ně je z řad brněnských studentů optiky a optometrie velký. „Většina spolužáků přišla na OPTU už dneska, nebo se na ni o víkendu chystá. Povědomí o tomto veletrhu je na mém oboru velké, doporučili nám ho i učitelé ve škole,“ řekla studentka optiky a optometrie z Masarykovy univerzity Kateřina Malá.

Prezentace nových nákupních trendů v oblasti optiky přivádí na veletrh také majitele očních optik, designéry a módní návrháře, kteří hledají tvůrčí nápady nebo nové zboží pro nadcházející sezónu. „Tento ročník OPTY bude už dvacátým, který jsem navštívila. Začala jsem zde chodit už jako studentka medicíny. Dnes sem jezdím z Opavy, abych načerpala inspiraci pro svou práci„ sdělila majitelka optiky Jana Duberová.

Veletrh OPTA 2018 odráží příznivou situaci oboru. Rok 2018 je prvním rokem, kdy vystuduje více očních lékařů, než jich odejde do penze. „Bude třeba se tomuto trendu přizpůsobit, důležité je právě posunout odbornost směrem ke kvalitě,“ uvedl Ivan Vymyslický ze Společenstva českých optiků a optometristů (SČOO). V Česku je zhruba sedm milionů lidí, kteří nosí brýle a toto číslo dále narůstá. „Na optiky a optometristy je tak kladen větší tlak. Důležité je jít s dobou a zároveň poskytnout lidem více informací například o správném osvětlení v domácnosti,“ dodává Vymyslický.

Veletrhy Brno vyhlašují již tradiční soutěž o nejlepší exponáty s názvem TOP OPTA. Výsledky oznámí odborná komise v neděli. Zvýrazněným tématem soutěže je opět Kvalita a odbornost. „Mám za to, že propojení těchto dvou témat v praxi je pro náš obor zásadní,“ řekl prezident SČOO Václav Antonín.  

Klíčová slova: Veletrha Brno, OPTA, optika, optometrie, trendy

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.