07.12.2017 11:20


V bazilice byla zima, posluchače to ale od návštěvy koncertu neodradilo

Autor: Kristýna Klazarová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Středeční Adventní koncert Masarykovy univerzity nabídl posluchačům nevšední zážitek v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie. Více než půl hodiny před koncertem seděli natěšení návštěvníci prochladlé Baziliky nabaleni v dřevěných lavicích. Zvuky hovoru utichly, když prostor s dokonalou akustikou rozezněla jediná flétna.

Jediná flétna dokázala vyplnit sál hudbou. Foto: Kristýna Klazarová

Brno – Letošnímu Adventnímu koncertu Masarykovy univerzity zapůjčilo Augustiniánské opatství na Starém Brně Baziliku Nanebevzetí Panny Marie. Tam se také 6. prosince koncert odehrál. Bohatý program souboru VERNUM 2013 ENSEMBLE a jeho hostů trval hodinu a půl, avšak jen část posluchačů vydržela až do konce.

Z koncertu běhal divákům mráz po zádech – doslova. Jako ve většině náboženských budov byla v Bazilice zima, a to trochu narušovalo zážitek z dokonalé akustiky prostoru, nádherného zdobení a výkonu muzikantů. Během krátkých pauz mezi jednotlivými body programu tak návštěvníci Baziliku postupně opouštěli. „Už jsem si během koncertu říkal, že jsem viděl v nějakém kostele i vyhřívané lavičky,“ smál se po koncertu jeden z návštěvníků Jiří Müller. „Ale jinak se mi koncert líbil, byl to příjemný večer,“ prohlásil nakonec.

Mimo zimu ale posluchačům zážitek nezkazily ani menší organizační problémy, se kterými se soubor VERNUM 2013 ENSEMBLE setkal. „Na začátku nám chyběl varhaník, protože se někde po cestě zdržel,“ komentoval koncert dirigent souboru Ondřej Tajovský. Naštěstí se nestala žádná nehoda a vše dopadlo dobře. „Jen mě mrzí, že to bylo na koncertu poznat,“ dodal Tajovský.

Klíčová slova: Bazilika Nanebevzetí Panny Marie, Adventní koncert MU, VERNUM 2013 ENSEMBLE

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.