14.04.2018 11:34


Ústí se zaměřilo na defenzivu, my jsme ale byli připraveni, říká asistent trenéra brněnských Buldoků

Autor: Ondřej Vaculík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Brněnští florbalisté měli v každém utkání série s Ústím nad Labem převahu a svého soupeře zdolali nakonec v šesti zápasech. Asistent trenéra David Kyzlink očekává podobný průběh i v baráži. Jedním z důvodů, proč se Brňané po letech neprobojovali do play-off, bylo narušení zápasového rytmu na začátku sezóny. Kádr má však podle Kyzlinka na víc než na letošní umístění.

Asistent trenéra Bulldogs Brno David Kyzlink (uprostřed)

Brno – Florbalisté Bulldogs Brna uspěli ve druhém kole superligového play-down, když porazili Ústí nad Labem po výsledku 4:2 na zápasy. Superligovou příslušnost pro další ročník budou bránit proti poraženému z finále první ligy mezi Havířovem a Královskými Vinohrady. O duelech s Ústím, ale i o dosavadním průběhu sezóny hovořil se Stiskem asistent trenéra Buldoků David Kyzlink.

Série s Ústím nad Labem, ve které jste nakonec uspěli, se protáhla na šest zápasů. V čem vás soupeř nejvíce potrápil?

Ústí se zaměřilo na totální defenzivu. Herně de facto nic nevymýšleli, na rozehrávce s balonkem nedělali nic složitého. Nechali nás hrát a čekali na naše chyby, po kterých chodili do brejku. To byla jejich taktika na všechny zápasy.

V jakých aspektech hry jste je tedy nakonec předčili?

My jsme byli připraveni na jejich taktiku. Měli jsme secvičené varianty do útoku, které jsme chtěli v zápasech využít, což se nám do vyšší či nižší míry podařilo. Když se nám to povedlo, tak jsme zápasy většinou vyhráli. Naopak pokud soupeř lépe bránil a dominoval v osobních soubojích, bylo to pro nás těžší. I tak si myslím, že jsme si v každém utkání vypracovali dost gólových příležitostí na to, abychom uspěli.

Máte za sebou 26 utkání základní části, sedmizápasovou sérii se Znojmem a šest duelů s Ústím nad Labem. Necítí hráči únavu?

Myslím si, že kluci vědí, o co hrají. Únava může hrát roli, ale pro naše soupeře to platí stejně. V tomhle se nemáme na co vymluvit.

Sledujete i vývoj finále první ligy mezi Havířovem a Královskými Vinohrady, kde se poražený stane vašim protivníkem v baráži?

Vím, že série je 1:1, přičemž Vinohradům se jednou podařilo vyhrát venku. Jinak to ale zatím nesledujeme. Až bude jasné, kdo se stane poraženým, tak se na soupeře koukneme na videu a připravíme se na něj. Očekáváme, že naše další série bude mít podobný průběh jako ty se Znojmem a Ústím, tedy že budeme hrát do betonu a záležet bude hlavně na nás, zda se prosadíme či nikoliv.

Kdybyste si mohl soupeře vybrat, koho byste si zvolil?

Nechci si vybírat. Pokud chceme udržet superligu, nebudeme se dívat na žádné soupeře. Je nám to úplně jedno.

V minulých sezonách se vám pravidelně dařilo postupovat do play-off, letos bojujete o záchranu. Čím si vysvětlujete výkonnostní propad?

Z jedné strany je to tím, že před sezonou odešlo pár hráčů. Například Jirka Koutný, který tu dělal hodně bodů. Dále jsme začali superligu již 31. srpna loňského roku a další kolo jsme hráli 2. září, tedy dva zápasy ve třech dnech, po kterých jsme kvůli reprezentaci a přeloženému zápasu s Libercem měli měsíční pauzu. V tomto měsíci jsme nehráli žádné soutěžní zápasy, což následně mohlo sezonu ovlivnit. Tím, že po pauze nepřišly výsledky, začala hrát roli i psychika hráčů.

Je tedy podle vás mužstvo kvalitní, jen na něj dolehlo přerušení zápasového rytmu?

Nechci se vymlouvat jen na přerušení rytmu. Rozhodně se domnívám, že kvalita kádru je někde mezi pátým až desátým místem. Poztráceli jsme však zápasy, ve kterých jsme i vedli. Teď už se za sebe nedíváme a našim cílem je udržet superligu i pro příští sezonu, načerpat zkušenosti a poučit se z chyb.

Připouštíte si i riziko sestupu?

Vůbec. Samozřejmě stát se může cokoliv, ale tohle si nepřipouštím.

Dojde po sezoně ke změnám v hráčském kádru či realizačním týmu?

V realizačním týmu byl velký uragán již v průběhu sezony, kdy jsme prostřídali tři trenéry. V aktuálním složení, kdy mužstvo vede Rosťa Kohút, by to zase mohlo několik sezon fungovat. Co se týče hráčů, tak určitě přijdou talentovaní junioři, další příchody či odchody však momentálně nedovedu posoudit.

Myslíte si, že superlize pomohlo rozšíření z dvanácti na čtrnáct týmů?

Určitě to má své zastánce i odpůrce. Přibylo víc zápasů, tím pádem se zvětšily náklady na cestování i pořádání, je i větší únava a hraje se víc ve všední dny, což v našem poloamaterském režimu klade větší nároky na hráče. Kvalitativně je asi víc zápasů se soupeři, kteří nemají co ztratit. Neumím však posoudit, zda je to krok dopředu či dozadu.

Superliga vrcholí na obou pólech, příští týden se hraje superfinále mezi Vítkovicemi a Mladou Boleslaví. Jaký tipujete výsledek?

Přeji Vítkovicím a tipuji 5:3 pro ně. Myslím, že se bude rozhodovat až v závěru utkání.


David Kyzlink působí u Bulldogs Brno od svých devíti let a je nejdéle sloužícím členem ze současného vedení klubu. Posledních sedm let vykonává funkci sekretáře. Trénuje čtrnáct let, během kterých vedl deset roků juniory i A tým. Od průběhu minulé sezony je rovněž asistentem trenéra prvního mužstva Bulldogs Brno. Mimo florbal sleduje další sporty, především fotbal a hokej.

Klíčová slova: Bulldogs, Kyzlink, play-down

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.