28.11.2013 13:42


Upútavka: Sú vegáni lepší v posteli? Online odpovie Tereza Vandrovcová

Autor: Zdenka Loučková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Online rozhovor

Otvorila som oči. Vegáni sú lepší v posteli. Aj takto odpovedali ľudia vo videu prečo sa stali vegánmi. Dokopy sa objavilo 50 najlepších a najoriginálnejších zdôvodnení. Projekt však bude pokračovať a budúci rok sa objaví nové video. Spomínaný klip "50 dôvodov prečo som vegánom" nájdete v článku. 

Autor: Portál soucitne

V čom je vegánstvo dobré? Nepovažujete ho len za súčasný boom? Prečo ste sa rozhodli urobiť projekt "50 dôvodov prečo com vegánom"? Na otázky ohľadne vegánstva v Českej republike, ale aj spomínaného projektu odpovie Tereza Vandrovcová z portálu soucitne.

Tereza Vandrovcová je absolventka sociológie na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe, kde momentálne pokračuje v doktorandskom štúdiu. Realizuje projekt zaoberajúci sa diškurzom experimentálnej vedy zameriavajúc sa na vzťah k laboratórnym zvieratám. Rada by podnietila rozvoj odboru animal studies. Najviac pozornosti venuje portálu soucitne. 

Portál soucitne vypustil začiatkom novembra video "50 dôvodov prečo som vegánom". V odpovediach sa objavili napríklad "pretože nechcem vyrásť na smrti iných" alebo "pretože vegáni sú najlepší (v posteli)". Premiéru malo na Svetový deň vegánstva, piatok 1. novembra. Na základe prejaveného záujmu budú v projekte pokračovať a časom ho zopakujú. Uvažuje sa o dni, kedy bude Veggie parade, teda 21. júna budúceho roku. 

Svojimi otázkami môžete prispieť pondelok 2.12. od 18:00 do 19:00 na online diskusii tu.

Klíčová slova: online, vegánstvo, Tereza Vandrovcová

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Petr Vašků | 02. 12. 2013, 17:44
Wellina: Mě právě nejde o žádné narážky. Je mi jedno, kdo co jí, ať jí, co chce. Stejně je jenom ostrůvkem subjektivna a nemá cenu se handrkovat o blbosti. Nemám ale rád vegetariánské a veganské pokrytectví stejně tak jako to masožravecké. Budu se vždy vyhrazovat proti agitování (z obou stran, masožraveckého i veganského, je to stejně tupé a omezené). Dokážete si tedy představit on-line rozhovor s masožravcem, který by mluvil o tom, jak jí maso. K tomu srdceryvné video, kde říká, jak je super jíst maso, proč ho jí, v čem jej to obohacuje a v čem je vlastně lepší? Vegani jsou stejní hlupci jako masožravci, pokud se vůči druhé straně vymezují a naopak. Co je mi do vás, když si nejste schopni stát za svým názorem a neuvedete ani své jméno?
Wellina Fousková | 02. 12. 2013, 17:22
Jaký to je? ( Vím sama z vlastní zkušenosti, jaky to je, ale zajíma mě odpověd jiných) Jaý to je poslouchat neustalé naražky od masojedlíku? Od lidi, kteří tvrdí, že mají radi zviřata, vzápětí si je ale dávají na talíř a ládují se němi?
Marie sv. Etická | 02. 12. 2013, 10:59
...a všichni se pomodlíme...10x zdrávas...a 20x soucitnás...."zdrávas i soucitnás Marie matko...nepros už za hříšné v době alternativ za maso...v době všehosti a rozežranosti většiny tkz.civilizovaného světa...naopak. vezmi k sobě milosrdně všechny tkz. masojedlické ironiky a aroganty co si hrdě říkají milovníci zvířat...a buď opatrná drahá svatá Marie Matko...oni jsou schopni všeho...co nesnědí to znásilní...amen.
Jarda Voháňka | 02. 12. 2013, 10:49
Ty voe..to je sila...totiž ty bejku..(muj ty světe...do čehos to duše dal)
J.Novotná | 02. 12. 2013, 10:46
Dobrý den. Proč se tolik navážíte do pana Vašků? Já jsem jedla psa i koně a moc jsem si pochutnala. Ano jím maso a kdyby jste mi uvařili vlastní mámu, tak bych to ani nepoznala. Stejně na mě byla zlá. Prostě mi to chutná. Jsem tak vychovaná. Jako pan Zeman. To je můj velký vzor. On má rád prasečí...totiž vepřové a jemu to sluší. Ne nadarmo se říká, že se začneš podobat na to co jíš...jak na těle tak na duši...o duši toho já sice moc nevím, ale tu u svého kola nafukuji řádně. A taky mám ráda hovězí a je mi jedno, že se budu podobat na krávu, protože je to krásné zvíře...a já chci být také krásná.I když pravda na vola bych se podobat nechtěla...radši na býčka...ty jsou silní...statní...stateční ... NO JO ALE...TEĎ MI TO DOŠLO ... KDYŽ CHCEŠ MÍT SÍLU JAKO BEJK, TAK SE STRAVUJ JAKO ON HA...AHA...JÁ POMATENÁ...jak jsem mohla být tak hloupá pipka bezcitná rozežraná tupá blbá pitomá a nemovná...allelujá. Já Vidíím...GO VEGAN SVĚTE!
Anna zránna Chladná | 02. 12. 2013, 10:31
Fuuuuuuj Sašo...ty perverte....i když....musely by být "vysavený" a "zaživa"před fik fik...stažený z té chlupaciny kdoví jaké....nu ale Sašo...stejně jsi pervert :)))
Dimitrij Saša Vlkačev | 02. 12. 2013, 10:25
A já zase dostal chuť na středně propečené koule ňákýho Petra Vašků...
emilka vnadná | 02. 12. 2013, 10:22
Já to video ani neviděla a dostala jsem chuť na tebe ;)...
Petr Vašků | 28. 11. 2013, 17:52
Při sledování videa jsem dostal chuť na středně propečené psíky...